"Belorusija"

SP RUKOMET: Hrvati u derbiju dobili Špance i izbegli Srbiju

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.01.13. | 22:42

Parovi osmine finala Nemačka - Makedonija, Brazil - Rusija, Island - Francuska, Danska - Tunis...

BelorusijaRukometaši Belorusije su u osmini finala Svetskog prvenstva u rukometu! U utakmici koja je određivala koja će ekipa ići dalje kao četvrta iz Grupe C, Belorusi su deklasirali Saudijsku Arabiju rezultatom 33:15 (18:5). Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da ko će nastaviti takmičenje, dok je za Sinove pustinje ovo prvenstvo gotovo.
Najzaslužniji za prolaz bili su golman Vitali Čarapenka, koji je imao 20 odbrana, kao i Sergej Šilovič koji je sa šest golova bio najefikasniji igrač utakmice.

Rukometaši Poljske očekivano su savladali reprezentaciju Južne Koreje rezultatom 33:25 (18:11) i sa nestrpljenjem očekuju meč Srbije i Slovenije da bi videli sa koje pozicije idu u osminu finala. Ukoliko Srbija trijumfuje Poljaci su treći, dok bi nerešeno ili pobeda Slovenije odvela Poljake na drugo mesto. Čitav meč prošao je u konstantnom vođstvu Knedlički, koji su stečenu prednost iz prvog poluvremena održavala i na kraju zasluženo slavili. Kod Poljaka najefikasniji je bio Bartoš Jurecki sa 10 postignutih golova, dok je Joel Či Jon postigao devet golova za Koreju koja završava svoje takmičenje na SP bez ijedne pobede.

Grupa C
Belorusija – Saudijska Arabija 33:15 (18:5)
Poljska – Južna Koreja 33:25 (18:11)
Srbija – Slovenija 31:33 (16:19)

Egipat je demolirao Australiju rezultatom 39:14 (25:8) i ostao u trci za osminu finala. Faraoni su odradili svoj posao, ali da bi prošli dalje potrebna im je pobeda Mađarske nad Alžirom. Egipat i Alžir dele četvrtu poziciju u Grupi D s tim što Afrikanci imaju bolju gol razliku koja bi na kraju mogla da odluči pošto je meč između ova dva tima završen nerešenim rezultatom (24:24). Egipćane su do pobede predvodili golman Karim Mustafa sa 16 odbrana i Mohamed Hišam strelac sedam golova.

Derbi prve faze Svetskog prvenstva opravdao je očekivanja. U susretu između Španije i Hrvatske bolje su se snašli gosti u pravom smislu te reči, koji su trijumfovali rezultatom 27:25 (15:13). Ovom pobedom Kockasti su zauzeli prvo mesto u grupi D i igraće u osmini finala sa reprezentacijom Belorusije. Španija ostaje na drugom mestu i čeka rasplet u Grupi C da bi saznala ime narednog protivnika. Hrvatska je imala dva gola viška na poluvremenu (15:13). U nastavku se rasplamsala borba i Španci totalno preokreću rezultat. U poslednjih deset minuta viđena je lavovska borba oba tima, gde se Hrvatska bolje snašla i dobila meč.

Hrvate je predvodio sjajni Alilović na golu sa 16 odbrana. Ivan Čupić postigao je osam golova. Kod domaćina najbolji je bio Žorge Makeda sa sedam pogodaka, dok je Šterbik bio ispod svog renomea zabeleživši samo šest odbrana.

U poslednjem meču dana Mađari su dobili Alžir sa 29:26