"Lazarov"

SP RUKOMET: Svi favoriti u četvrtfinalu!

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.01.13. | 22:04

U završnicu se plasirala Nemačka, Rusija, Francuska i Danska...

LazarovRukometna reprezentacija Nemačke pobedila je Makedoniju sa 28:23 (13:9) i plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Španiji, gde čekaju boljeg iz meča Srbija - Španija. Panciri su slomili naše južne susede brzim napadima i snažnom odbranom.  Najefikasniji je bio Stefan Kner sa pet golova, a golman Silvio Hajneveter ostvario čak 11 odbrana. S druge strane, kod Makedonaca je jedini raspoložen bio Kiril Lazarov sa osam golova, ali nije imao pomoć u ostalim saigračima…

Rusi su drugi četvrtfinalisti SP, pošto su posle velike i dramatične borbe savladali Brazil sa 27:26 (14:14). Na samom startu utakmice Zbornaja je povela rezultatom sa 3:0, međutim, onda je usledila serija Brazila, koji su preokrenuli rezultat, da bi se do kraja prvog poluvremena igralo po sistemu „gol za gol“, a rezultat na pauzi bio je 14:14. Drugi deo igre bio je sličan prvom, i jedna i druga ekipa su naizmenično postizale golove, da bi tri minuta pred kraj utakmice Rusija stigla do dva gola prednosti (27:25). Minut pred kraj susreta direktan crveni karton dobio je krilni igrač Felipe Ribeiro, koji je do tog momenta postigao šest golova, i taj momenat je presudio dalji tok utakmice.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Timur Dibirov i Konstantin Igropulo sa po pet pogodaka, dok je Ribeiro i Vinicijus postigli po šest golova.

Rusija u četvrtfinalu čeka pobednika duela Slovenija – Egipat, koji je na programu u ponedeljak u 19.00.

Francuzi su se prilično namučili sa Islanđanima, jedva ih pobedili sa 30:28 i plasirali se u četvrtfinale. Trikolori su najvećeg protivnika imali u golmanu Gustavsonu, koji je imao učinak od devet odbrana, ali ni on nije mogao da sprečio Hunrubiju da meč završi sa sedam golova.

Danci su lakše nego što se očekivalo izašli na kraj sa Tunisom 30:23. Najefikasniji je bio Nikolaj Markusen sa šest golova, dok su Tunišani najveću prepreku imali u golmanu Niklasu Landinu, koji je imao čak 16 odbrana.