""

SP RUKOMET: Stanić pravio čuda, Poljaci se radovali...

Vreme čitanja: 1min | čet. 17.01.13. | 21:59

Prvi poraz srpskog nacionalnog tima na Svetskom prvenstvu u Španiji – 25:24

Rukometna selekcija Srbije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu u Španiji i to od selekcije Poljske – 25:24 (11:13). Poljaci su do odlučujućeg pogotka došli u poslednjim sekundama meča, kada je mrežu nesavladivog Darka Stanića pogodio Robert Orehovski.

Srpska selekcija je briljirala u prvom poluvremenu, u 24. minutu vodila sa ogromnih 13:8, ali je potom usledio ogroman pad, koji je u kontinuitetu trajao gotovo do kraja meča.

Stanić je bukvalno pravio čuda na golu, zabeležio 18 uspešnih intervencija, ali mu se u samom finišu revanširao i kolega iz protivničkog tabora Slavomir Šmal, koji je akrobatskom intervencijom pola minuta pre kraja meča, obezbedio napad za pobedu svog tima.

Najefikasniji na ovom meču bio je Momir Ilić sa devet pogodaka, od koji čak šest u prvom poluvremenu. Četiri je postigao Rajko Prodanović, a po tri Toskić i Nikčević.

Sa druge strane Jurecki se sedam puta upisao u strelce, a Orehovski pet.

Srbija u subotu igra poslednji meč u grupi C protiv Slovenije (20.15).