"Aleksandar Atanasijević"

Svetska liga: Odbojkaši bolji od Irana na mišiće

Vreme čitanja: 1min | pet. 21.06.13. | 17:24

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala Iran sa 3:2, sada ima tri pobede i dva poraza u Grupi B svetske lige

Aleksandar AtanasijevićOdbojkaši Srbije savladali su u domaćina Iran sa 3:2 (26:24, 25:23, 17:25, 14:25, 18:16) u prvoj utakmici trećeg vikenda Svetske lige. Izabranici selektora Igora Kolakovića dobili su prva dva seta, koja su prošla u izjednačenoj igri, ali su sledeća dva lagano prepustili rivalu. U dramatičnom petom setu iskoristli su četvrtu meč loptu i stigli do nova dva boda.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Aleksandar Atanasijević sa 23 poena i Nikola Kovačević sa 18, dok se kod Iranaca istakao Farhad Gaemi  sa 16 osvojenih poena. Naredni meč ovih rivala igra se u nedelju od 14.30 takođe u Teheranu.

Reprezentacija Srbije sada ima tri pobede iz pet mečeva, ukupno devet bodova, i nalazi se na trećem mestu Grupe B iza Italije i Rusije. Plasman na završni turnir u Argentini obezbediće dve najbolje plasirane ekipe, a pored pomenutih timova, u grupi se takmiče još Nemačka i Kuba.