(©Sasa Pahic Szabo / Kolektiff)

Utisak bolji nego s premijere, ali novi dvocifreni poraz Srbije

Vreme čitanja: 1min | pet. 21.06.24. | 18:00

Naše juniorke izgubile od Francuske – 19:30 na Svetskom prvenstvu u Skoplju

Posle debakla pre dva dana od Nemačke na startu Svetskog prvenstva za juniorke (18:39), Srbija je popravila utisak u drugom kolu, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne novi dvocifreni poraz, i to od još jedne supersile, Francuske – 19:30 (10:14).

Dobro su naše rukometne nade počele, vodile do sredine prvog dela meča, ali onda sledi pad što su Francuskinje iskoristile i do poluvremena napravile +4 (14:10). Srpkinje su držale kakav-takav priključak do 45. minuta, kada je bilo 21:16. Onda sledi očajan finiš izabranica Slavka Krnjajca, serija rivala 8:0 i na kraju ubedljiv poraz, pa će rukometašice Srbije teško da izbegnu „fenjer“ u prvoj fazi.

Teodora Vranić je odlično branila, imala 10 odbrana i ona nas je spasila težeg poraza. Nevena Radić je postigla pet golova, a Tamara Mandić i Nataša Ćetković su po tri puta zatresle mrežu. Nije imala dan seniorska reprezentativka Dunja Radević koja je samo jednom pogodila iz četiri pokušaja. Kod Francuskinja je Sefora Ženja postigla šest pogodaka, a Nina Pere četiri.

U subotu Srbija igra sa Španijom poslednji meč Grupe F u makedonskoj prestonici.

Igraj EURO Prognozzer - osvoji svaki dan do 100.000 bez ikakvog uloga!