©Star Sport
©Star Sport

Vojvodina sigurna u Kraljevu, Takovo pobeglo iz opasne zone

Vreme čitanja: 1min | pet. 10.02.23. | 21:31

Ribnica osvojila jedan set protiv aktuelnog šampiona, Novi Sad nijedan u Gornjem Milanovcu

Novosadska Vojvodina je u malom odbojkaškom derbiju savladala Ribnicu u Kraljevu i dodatno se učvrstila na liderskoj poziciji domaće Superlige - 3:1 (25:23, 26:24, 19:25, 25:15).

Aktuelni šampion je jedini pad u igri doživeo u trećem setu, koji je izgubio na prilično lagan način, ali je potom ponovo dodao gas i u velikom stilu stigao do sva tri boda.

Najefikasniji u pobedi Novosađana bio je Radoslav Parapunov sa 24 poena, dok je kod domaćina Mladen Bojović osvojio 21.

Takovo je prekinulo seriju od pet vezanih poraza, pošto je na svom terenu na ubedljiv način savladalo jednog od glavnih konkurenata u borbi za opstanak, Novi Sad - 3:0 (25:23, 25:21, 25:17).

Gosti su se dobro držali samo u prvom setu, gde je domaćin posle rovovske bitke uspeo da osvoji dva poslednja poena i dođe do ključne psihološke prednosti. Stoga u naredna dva seta nije bilo nikakvih komplikacija za domaći sastav u Gornjem Milanovcu.

Najefikasniji u pobedničkom satavu bio je Milan Krstić sa 18 osvojenih poena, dok je kod gostiju Branko Kopitić bio jedini dvocifren sa 10.