""
""

AO: Za kraj i “maratonac” Janko u osmini finala!

Vreme čitanja: 1min | pet. 18.01.13. | 08:47

Tipsarević se prvi put u karijeri plasirao među 16 najboljih u Melburnu pobedom nad Žilijenom Benetoom iz Francuske sa 3:6, 6:4, 2:6, 6:4, 6:3 i čeka ga duel sa Nikolasom Almagrom

Posle Ane Ivanović i Novaka Ðokovića u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije u tenisu plasirao se i Janko Tipsarević pošto je jutros u Melburnu savladao Francuza Žilijena Benetoa sa 3:6, 6:4, 2:6, 6:4, 6:3. Protivnik Tipsareviću u meču za ulazak u četvrtfinale biće Španac Nikolas Almagro koji je pobedio Jiržija Janovica iz Poljske sa 7:6 (7:3), 7:6 (7:4), 6:1.

Prvi set je obeležilo mnogo grešaka sa obe strane i brejk Francuza za 3:1 koji mu je i doneo osvajanje te deonice. U drugom setu setu, oba tenisera su bila na ivici da naprave brejk i malo je nedostajalo da Beneto dođe do 2:0 u setovima. Ali, Tipsarević se nekoliko puta dobro izvukao i u devetom gemu oduzeo servis rivalu i izjednačio u setovima. Ali, već u sledećem setu Beneto uzvraća žestoko i opet dolai do prednosti. Poznat kao maratonac koji je nebrojeno puta igrao mečeve u pet setova, Janko je u svom stilu napravio prekret. Osvojio je naredna dva seta, na kraju se kockao is a meč loptama, ali je uspeo da dođe do pobede.

Prvi put u karijeri, Tipsarević se plasirao među 16 najboljih na australijskom Grend slemu, a biće favorit i u okršaju osmine finala protiv Almagra.