De Minor (©Reuters)

De Minor dobio australijski derbi

Vreme čitanja: 1min | uto. 03.09.24. | 03:10

Sledi meč sa Drejperom

Može komotno da se kaže da Aleks de Minor igra najbolju sezonu u karijeri. Jer, na sva četiri grend slema ostvario je u 2024. godini najbolji rezultat otkako drži reket u ruci.

Na Ju Es openu večeras prošao je u četvrtfinale, pošto je dobio australijski derbi protiv Džordana Tompsona – 3:1 (6:0, 3:6, 6:3, 7:5). Njegov naredni protivnik biće Britanac Džek Drejper, najveće iznenađenje dosadašnjeg dela turnira.

Papir kaže da će De Minor biti favorit u tom duelu i da mu se otvara istorijska šansa da se prvi put domogne polufinala jednog grend slema.

Furiozno, u skladu sa nadimkom „Demon“, krenuo je Aleks u okršaj sa zemljakom Tompsonom i prvi set je dobio „sa nulom“. Činilo se da ni ovaj meč neće baš potrajati, ali je u nastavku stigao odgovor Ozija sa druge strane mreže. U šestom gemu slabije rangirani Australijanac je napravio brejk i to mu je bilo dovoljno da dođe do seta i potpunog izjednačenja u meču.

Potpuno ista stvar, samo u drugom smeru, dogodila se u trećem setu. Nije bilo brejk lopti do šestog gema, kada je De Minor oduzeo servis protivniku i tu prednost sačuvao do kraja.

A, onda u poslednjem setu – revija brejkova. Bilo ih je ukupno pet. Iako je Tompson imao 3:1 u rukama, nije uspeo da to vođstvo sačuva. De Minor je našao put do trijumfa i zakazao duel sa Drejperom.