Vreme čitanja: 2min | pon. 08.07.24. | 17:06

De Minor prošao u četvrtfinale Vimbldona – 3:1

Odradio je Aleks de Minor svoj deo posla. Pobedio je Artura Filsa, prošao u četvrtfinale Vimbldona i poslao pozivnicu Novaku Đokoviću da se sretnu u toj narednoj rundi.

Sad, ostaje da srpski as preskoči narednu stepenicu, na kojoj će ga danas čekati Holger Rune. Lako neće biti, jer su njihovi dueli uvek do poslednjeg daha.

De Minor je u četiri seta slomio Filsa, a mogao i lakše da dođe do te pobede – 6:2, 6:4, 4:6, 6:3 nakon dva sata i 57 minuta igre.

Silovito je počeo Australijanac, sa dva brza brejka spakovao prvi set u džep. A, onda u drugom je Fils krenuo brejkom, poveo 3:0 i – ugasio se. „Demon“ je vezao pet gemova, napravio preokret i dobio i drugi set.

Mirisalo je na „metlu“ kada je De Minor oduzeo servis rivalu u trećem setu za 2:1, ali izgleda da je prerano počeo da se raduje. Odjednom je pao nivo igre Australijancu, što je Fils iskoristio da se potpuno vrati u igru osvajanjem trećeg seta.

U četvrtom setu se vodila takva borba da nije bilo nijednog gema bez brejk lopti! A, viđeno je čak šest brejkova. U toj kiši oduzetih gemova protivniku De Minor se bolje snašao i izborio pobedu za prolaz dalje.

Prvu pobedu u danu upisao je Lorenco Museti, koji je sa 3:1 u setovima eliminisao Đovanija Mpetšija Perikarda – 4:6, 6:3, 6:3, 6:2. Njegov naredni rival biće pobednik duela Fric – Zverev.