Gofan sklonio Zvereva sa Novakovog puta

Vreme čitanja: 1min | sre. 09.10.24. | 16:19

Belgijanac izbacio Nemca – 6:4, 7:5

Najteži rival na putu Novaka Đokovića do finala mastersa u Šangaju je – ispao.

Aleksandar Zverev, koji je došao na turnir sa statusom drugog nosioca, završio je takmičenje danas u osmini finala, pošto ga je eliminisao David Gofan – 6:4, 7:5. Belgijanac će u narednom kolu, u četvrtfinalu, igrati sa Tejlorom Frivcom.

Gofan, koji je nekada bio Top10 igrač, a danas je 66. na svetu, odigrao je odličan meč, dok je Zverev bio ispod svakog nivoa. Od poraza u finalu Rolan Garosa, gde ga je pobedio Karlos Alkaras, nemački teniser je dosta pao u formi i nije ni prišao blizu tim vrhunskim rezultatima.

Imao je Zverev velike probleme sa servisom, Gofan mu je napravio dva brejka u prvom setu, a imao je i dve set lopte na 5:3, takođe na servis nemačkog tenisera. To što nije uspeo da učini tada, uradio je u sledećem gemu, na svoj servis.

Problemi sa Zvereva su se nastavili i u drugom setu, Gofan je poveo 3:1, ali nije uspeo da dugo čuva tu prednost. Ipak, Belgijanac je nizao brejk šanse u gotovo svakog gemu i bilo je pitanje vremena kada će ponovo oduzeti servis rivalu. Što je i uspeo da učini za vođstvo od 6:5, a potom je sigurno odservirao za pobedu.