'Grešnom' Sineru autoput do drugog grend slem trofeja

Vreme čitanja: 2min | čet. 05.09.24. | 06:25

Rus Medvedev nije mogao više od jednog seta

Sigla osveta za Vimbldon! Janik Siner (23), trenutno prvi reket sveta, uzvratio je udarac Danilu Medvedevu (28), koji ga je izbacio u četvrtfinalu prethodnog grend slema. Ovoga puta viđeno je daleko manje drame. Italijan jeste izgubio drugi set na ovogodišnjem turniru u Njujorku, ali bio je daleko konstantniji, koncentrisaniji, pa i psihološki spremniji, te je napravio možda i ključni korak drugoj 'premijum' tituli u karijeri - 3:1 (6:2, 1:6, 6:1, 6:4).

U najuspešnijoj, ali i najturbulentnijoj sezoni karijere (uprkos aferi sa korišćenjem zabranjenog anabolitičkog steroida klostebol dozvoljeno mu je da neometano nastavi da se takmiči), 'grešni' Siner ima zaista lepu šansu da trofeju sa Australijan opena doda i ovaj njujorški, pošto više nema 'živih' rivala iz TOP 10. Protivnik u polufinalu biće mi Džek Drejper iz Velike Britanije, dok ga u projektovanom finalu čeka jedan od Amerikanaca - bolji iz okršaja Frensisa Tijafoa i Tejlor Frica.

Uzimajući u obzir dva poslednja duela Sinera i Medvedava (finale Australije u pet setova, četvrtfinale Vimbldona takođe), očekivala se neizvesnija borba. Međutim dobili smo tri maltene preslikana seta u kojima nije bilo gotovo nikakve neizvesnosti. Prvi je udario Janik Siner, nametnuo napadačku igru i naterao Rusa da se brani daleko od osnovne linije.

Odmah se Medvedev suočio s gubitkom servisa. Uspeo je da se izvuče u tom prvom gemu, no već u narednom kad je servirao nije imao pravo rešenje za Italijana. Najbolju šansu da se vrati imao je u šestom gemu. Nije iskoristio dve brejk šanse, da bi na svoj servis izgubio gem sa nulom - 5:2. I tu je bio kraj svih dilema kada je prvi set u pitanju.

Siner je imao šansu za treći brejk na ovom susretu već u prvom gemu drugog seta. Nije je iskoristio i Medvedev se rapucao. Poveo je sa 2:0, zatim i sa 4:0, tako da smo ubrzo videli izjednačenje.

Potpuno isti sled događaja i u trećem delu igre, samo je ovoga puta sve išlo u Sinerovu korist. Prvu brejk šansu iskoristio za 2:0, opet prvu za 4:0, a ostalo je bilo čista rutina.

Danil Medvedev definitivno je slomljen u sedmom gemu četvrtog seta. Tada mu je Siner još jednom oduzeo servis (za 4:3), a sve se to dogodilo nakon što ruski teniser u prethodnom gemu nije iskoristio dve brejk prilike.

Prvu meč loptu na servis rivala Siner nije iskoristio. Medvedev je smanjio na 4:5, no to je bilo sve od njega.