I Alkaras još štimuje reket

Vreme čitanja: 2min | čet. 18.01.24. | 09:26

Jak otpor Sonega, ali Španac ide dalje – 3:1

Ide Karlos Alkaras stopama Novaka Đokovića. Kao što je srpski as prošao u treće kolo Australijan opena, tako je učinio jutros i Španac, ali se isto kao najbolji teniser sveta dobro preznojio dok nije ostvario pobedu.

Lorenco Sonego je držao Alkarasa na terenu tri i po sata, uzeo mu set, doveo ga do taj-brejka u četvrtom, ali nije imao dovoljno veštine da odvede ovaj duel u rulet petog seta. Karlos je slavio sa 3:1 (6:4, 6:7, 6:3, 7:6), pa će u narednoj rundi igrati sa Kinezom Šangom, što bi, malo neobično, mogao da mu bude još najlakši duel u prve tri runde grend slema u Melburnu.

Kao što Novak Đoković dozira snagu u prvim kola grend slemova, igra onoliko koliko mu je potrebno da slomi rivala u jednom momentu i prođe dalje, čini se da tu veštinu polako uči i Karlos Alkaras. I on još štimuje reket da najlepše „zvuke“ daje u drugoj nedelji, protiv najtežih protivnika. Nije ovo danas bio njegov najbolji tenis, koliko god Sonego ume da bude opasan rival, međutim, pobeda mu ni u jednom momentu nije bila istinski ugrožena.

U prvom setu je u dva gema „lomio“ Italijana, dok mu napokon nije oduzeo servis za 4:3, ali u drugom, u kojem nije bilo brejkova, slabo je odigrao taj-brejk i izgubio ga sa 7:3. Sve je to došlo na mesto u trećem setu, u kojem je Alkaras odmah oduzeo servis Sonega i bez ijedne više brejk prilike poveo sa 2:1.

Četvrti set je počeo sa po jednim razmenjenim brejkom i više nije bilo ni šansi da se ponove do taj-brejka. A, tamo je Karlos bio siguran, dobio ga je sa 7:3 i prošao u treće kolo Australijan opena.