©Reuters

Siner kao Đoković 2022. godine: Kecmanović počišćen u trećem kolu Vimbldona

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.07.24. | 22:13

Italijan eliminisao srpskog tenisera

Kao i pre dve godine na istom mestu, Miomir Kecmanović je učešće na Vimbldonu završio u trećem kolu, a poraz od Janika Sinera (1:6,4:6, 2:6) nosio je niz sličnosti sa susretom iz 2022. godine.

Još jednom je kraj puta u Londonu za srpskog tenisera režirao prvi nosioc, samo što je ulogu Novaka Đokovića u međuvremenu preuzeo mladi Italijan. Takođe, kao i u susretu sa sunarodnikom, Kecmanović je uspeo da osvoji samo sedam gemova u tri seta, dok je i na današnjem susretu, kao i tada, Kecmanović praktično već iz svlačionice izašao uz sett zaostatka.

Za razliku od duela pre dve godine sa Đokovićem kada je duel otvorio uz 0:6, Srbin je na megdanu Sineru u prvom setu uspeo da osvoji makar jedan gem. Loš početak nije obeshrabrio Kecmanovića koji je u drugom setu uspeo da makar delimično izmori Italijana, međutim prvi reket sveta je posle osam vezanih gemova bez brejka uspeo da osvoji gem na servis protivnika, a potom ga i materijalizuje, te je posle samo 61 minuta imao dva seta vođstva.

Treći set predstavljao je rutinu za Sinera koji je osvojio pet od prvih šest gemova i potom bez problema priveo susret kraju.

Posle pobeda nad Hanfamanom i Beretinijem prošlogodišnji učesnik polufinala je napravio novi korak, prvi bez izgubljenog seta, te će se na narednom koraku susresti sa boljim iz duela Šapovalov - Šelton, dok Kecmanoviću ostaje da se nada da će naredne godine žreb da ga pošalje u suprotnu polovinu uodnosu na prvog nosioca.