Janik Siner (©Reuters)

Siner padao od vrtoglavice i Medvedeovih udaraca: Prvi na svetu ispao sa Vimbldona

Vreme čitanja: 3min | uto. 09.07.24. | 18:49

Ruski teniser slavio posle četvoročasovnog spektakla u pet setova i obezbedio plasman u polufinale

Kraj za najboljeg tenisera sveta (barem prema ATP listi) na Vimbldonu! Moraće Janik Siner neki sledeći put da pokuša da osvoji londonski grend slem pošto mu je ovog puta posle četvoročasovnog maratona u pet setova na put stao Danil Medvedev. Ruski teniser je prošao u polufinale u meču punom preokreta u kojem je bio bolji sa 6:7(9), 6:4, 7:6(4), 2:6, 6:3 pa će se tako u borbi za prvo finale boriti protiv boljeg iz meča u kojem se sastaju Karlos Alkaras i Tomi Pol.

Imao je Siner od početka trećeg seta velike probleme sa vrtoglavicom, malaksalošću, kasnije i grčevima, ali u nesvest su ga dovodili i siloviti udarci Medvedeva koji je pokazao da se nalazi u besprekornoj fizičkoj formi. Ali i da je spreman da posle Ju Es opena uzme drugi pehar sa nekog od najvećih turnira.

Istinski teniski sladokusci su mogli pošteno da se nauživaju ovog popodneva. Dvojica velikih asova belog sporta su im pružili ozbiljan spektakl. Onaj posle kojeg mogu sa sigurnošću da kažu kako se dat novac za ulaznicu isplatio.

Da će biti viđena borba da poslednjeg daha moglo je da se predvidi već posle prvog seta koji je posle taj brejka otišao u korist Sinera. I jedan i drugi su sigurno držali svoje servise, za čitav period igre nije bila viđena niti jedna brejk prilika. Nešto sigurnije je servis gemove završavao Italijan, ali se i pored toga on prvi suočio sa set loptom.

Uspeo je da se odbrani i to tako što je osvojio dva poena u nizu na protivnikov servis, a potom i da posle novih trzavica osvoji set.

U nastavku je Medvedev došao do prvog brejka na meču, već u trećem gemu, a tu prednost je bez velikih problema zadržao do kraja i došao do izjednačenja.

U istom maniru je počeo i treći set. Medvedev je sevao forhende i bekhende, opet u trećem gemu došao do prednosti na protivnikov servis, i tada su počeli da se javljaju zdravstveni problemi za Sinera. Zatražio je prvi reket sveta medicinski tajmaut tokom kojeg mu se i merio puls. Otišao je nakratko u svlačionicu kako bi se osvežio, a po povratku je uspeo da povrati snagu i brejk te dođe do novog taj brejka.

Ipak, ne i da ga osvoji pošto je rođeni Moskovljanin bio pribraniji.

Tada je delovalo da nema povratka za riđokosog momka, ali je on na iznenađenje mnogih protutnjao kriz četvrti set dobivši ga za manje od pola sata igre. Kao da do malopre nije ni imao bilo kakvih tegoba.

Ključni trenutak meča bio je peti gem odlučujućeg seta u kojem je Medvedev nakon uzetog brejka uspeo da posle mnogo muke i čak pet propuštenih prilika, odbrani svoj servis za velikih 4:1 u tim trenucima.

Kada je to uspeo da preživi, posle je sve bilo mnogo lakše. Kao da su propuštene šanse potpuno slomile otpor Sinera koji do kraja nije ozbiljnije zapretio.