Hamad Međedović (AFP)

Šteta! Međedović dva puta vodio, ali ništa od sudara sa Medvedevim

Vreme čitanja: 2min | sre. 28.08.24. | 03:21

Povrede mučile srpskog tenisera koji je u tri navrata tražio medicinski tajm aut... Na kraju je u pet setova poražen od Mađara Fabijana Marožana

Prvi dan US Opena bio je izuzetno uspešan za srpske tenisere. Novak Đoković, Laslo Đere i Miomir Kecmanović domogli su se druge runde, ali su drugog dana stvari pošle po zlu za srpske tenisere. Dušan Lajović je očekivano izgubio od Danila Medvedeva, ali je veliku šansu upravo za sudar sa ruskim teniserom i osvajačem US Opena iz 2021. godine imao Hamad Međedović. Dva puta je vodio protiv Mađara Fabijana Marožana, koji ga je ipak nadigrao u odlučujućem, petom setu - 3:2 (2:6, 6:1, 3:6, 6:1, 6:4).

Šteta, jer je posle tri kola kvalifikacija, Međedović imao lepu priliku da upiše i debitansku pobedu u svom prvom pojavljivanju u glavnom žrebu u Njujorku. Vodio je sa 1:0 i 2:1, ali utisak je da su ga i fizički problemi sputali na stazi ka cilju. Čak tri puta je tražio medicinski tajm-aut, mučili su ga noga, leđa, stomak, a dva puta je zvao lekare u pomoć u petom setu koji je doneo i najveću borbu i uzbuđenja.

Do devetog gema petog seta, obojica igrača spasla su po jednu brejk loptu, ali je Marožan potom napravio brejk i već u narednom gemu ga potvrdio za plasman u narednu rundu. Jednostavno, momku iz Novog Pazara ponestalo je goriva u završnici meča koji je trajao tri sata i 12 minuta.

Hamad je uz dva brejka došao do prvog seta, Marožan na identičan način uzvratio. U trećem periodu bilo je dosta oscilacija na obe strane, ali ga je Međedović prigrlio zahvaljujući brejku u četvrtom gemu, da bi, kao i u drugom, i u četvrtom setu Mađar dozvolio samo jedan gem 137. teniseru planete.

Statistički gledano, bili su rivali izjednačeni gotovo u svim segmentima igre i na kraju su detalji odlučili u korist vlasnika 51. pozicije na ATP listi.