Vimbldon: Zverev lagano, Šelton kroz dramu

Vreme čitanja: 1min | sub. 06.07.24. | 17:41

Bautista Agut okrenuo protiv Fonjinija

Britanske nade na Vimbldonu polako tonu, ljubimci domaće publike ispadaju jedan po jedan.

Danas je svoj put završio Kameron Nori, kojeg je Aleksandar Zverev lagano eliminisao u trećoj rundi grend slema – 3:0 (6:4, 6:4, 7:6). Naredni protivnik nemačkog tenisera biće pobednik duela Fric – Tabilo.

Po rezultatu bi se reklo da je bilo tesno, međutim, Zverev je u prva dva seta napravio po jedan brejk i to mu je bilo dovoljno. Protivniku nije dao nijednu brejk šansu. U trećem delu meča Nori je uspeo da spreči identičan scenario, u osmom gemu je spasao dve brejk šanse i izborio taj-brejk.

Britanac je vodio 5:3, mirisalo je da bi mogao meč da odvede u četvrti set, međutim, onda je krenula prava rezultatska klackalica. Sve kada se sabere, Nori je imao pet set, a Zverev šest meč lopti. I Nemac je na kraju slavio sa 17:15.

Mnogo teže do pobede je došao Ben Šelton, koji je morao pet setova da igra protiv Denisa Šapovalova – 3:2 (6:7, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2). Amerikanac će imati težak zadatak u narednoj rundi, jer ga čeka okršaj sa prvim teniserom sveta Janikom Sinerom.

Sudarili su se i „veterani“ Roberto Bautista Agut i Fabio Fonjini i nosili se letnji dan do popodne. Posle pet setova Španac je izborio prolaz dalje – 3:2 (7:6, 3:6, 5:7, 7:6, 6:4) nakon skoro četiri i po sata igre. Aguta u narednoj rundi čeka Tomi Pol.