Vinston-Sejlem nije taličan za Lajovića

Vreme čitanja: 1min | uto. 23.08.22. | 03:46

Poraz na startu od Fonjinija – 2:0

Sezona definitivno ne ide u dobrom pravcu za Dušana Lajovića. To se vidi i na ATP listi, jer je srpski teniser ispao iz 80 najboljih, a godinama se držao u prvih 50 na svetu.

Ni turnir u Vinston-Sejlemu, koji mu je došao kao uvertira za US open, nije bio taličan za Lajovića. Izgubio je odmah, na startu, a bolji od njega u tesnom meču bio je Fabio Fonjini – 7:5, 7:5.

Čudan meč odigrali su Srbin i Italijan, pljuštali su brejkovi na obe strane. U prvom setu od 12 gemova čak sedam su bili brejkovi. I imao je Dušan šansu, pogotovo u tom prvom delu, jer je oduzimao servis rivalu za vođstvo od 4:3 i 5:4, ali nije uspeo da privede kraju. Štaviše, tri poslednja gema dobio je Fonjini i osvojio prvi set.

U drugom nije bilo brejkova do samog kraja. Imao je Lajović na 5:5 priliku da oduzme servis Italijanu, a kada je propustio tu šansu, Fonjini svoju u narednom gemu nije, pa je time dobio i meč.