"Navijači Standarda"

Arslanagić obradovao Vukomanovića: Standard pobedio u Liježu… Konačno (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.12.14. | 19:52

Lokeren pao na stadionu Moris Dufran

Navijači StandardaSlavno ime kluba, ali i ekipa koja ne može da se poredi sa nekim ranijim generacijama u Liježu, pa je Standard – verovali ili ne – do 21. kola Pro lige bio tim sa najgorim učinkom kod kuće. Ali su navijači na stadionu Moris Dufran konačno dobili razlog da se provesele. Izabranici Ivana Vukomanovića ispratili su Lokeren sa dva komada u mreži – 2:0.

Prvi gol na utakmici koja je protekla u potpunoj dominaciji domaćeg tima postignut je u 25. minutu. Adrijan Trebel je centrirao, a mladi reprezentativac Belgije poreklom iz BiH Dino Arslanagić izmakao pažnji čuvara i uz malo sreće loptu glavom sproveo u protivničku mrežu.

Raspoloženi Trebel se istakao i u 66. minutu kada je proigrao i Juđija Ona za konačnih 2:0. Ligaški prvenac Japanca u trećoj sezoni u Belgiji. Ali sav posao je odradio 23-godišnji Trebel... Savršen centaršut spoljnim delom kopačke.

Majstorski!

Tek treća pobeda Standarda na deset utakmica u Liježu. I pobeda koja je Vukomanovićev tim vratila na šesto mesto na tabeli, koje znači i plasman u šampionski baraž. Lokeren zaostaje. Po onome što je večeras prikazao sasvim logično. Treći uzastopni poraz. Na pobedu se čeka još od 9. novembra.

U drugoj subotnjoj utakmici ekipa Serkl Briža pobedila je na svom terenu Beveren sa 1:0 i došla do zlata vredne pobede u teškoj borbi za opstanak u elitnom društvu. Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Stefan Bjul u 12. minutu. Domaćin je od 64. minuta igrao bez isključenog Noe Dusene. Srpski internacionalac Miloš Marić igrao je za Beveren od 71. minuta.