""
""

Astra potonula u završnih 10 minuta, Dinamo silan! Dao ga i Rivaldov mali (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 10.04.17. | 21:19

Aktuelni šampion još bez pobede u plej-ofu

Pre početka doigravanja u rumunskom fudbalu Astra Đurđu je bila u najpovoljnijoj poziciji u igri za šampionsku krunu, pet kola kasnije - aktuelni prvak Rumunije je na dnu! Samo jedan remi i četiri vezana poraza Astru je ostavilo na poslednjem mestu grupe za titulu prvaka, a četvrti uzastopni poraz stigao je od moćnog Dinama iz Bukurešta - 2:1 (0:0).

Dinamo je kao gost slavio u domu rumunskog prvaka i to posle velike drame, gde su svi golovi pali u završnih deset minuta.

Sve je počelo u 83. minutu nakon odlične akcije Dinama u Dana Nistora za Rivaldinja, sina legendarnog brazilskog fudbalera Rivalda

A nastavilo se nepuna dva minuta kasnije, samo ovog puta Rivaldinjo je bio asistent za pobednički gol Klaudijua Bumbe posle lukavog lob udarca.

Astra je do kraja uspela samo da stigne do počasnog gola preko Kristijana Sapunarua, ali tek u četvrtom minutu nadoknade. Već kod izvođenja lopte sa centra, arbitar je svirao kraj utakmice.

Teški dani za Astru, koja je sada ima gotovo nikakve šanse da odbrani titulu. Odnosno, sada su u domenu teorije. Jer, ima čak 13 poena zaostatka u odnosu na Steauu.