"Berahino postiže drugi gol"

Barnli – prvi kandidat za ekspresan povratak u Čempionšip (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.09.14. | 18:50

Vest Brom slavio sa laganih 4:0 uz dva gola Saida Berahina. Barnli već 526 minuta bez gola

Berahino postiže drugi golKraj Barnlijevom "grebuckanju" za bodove. Posle tri uzastopna remija bez golova, Vest Bromvič Albion je u šestom kolu Premijer lige pregazio doskorašnjeg drugoligaša sa ubedljivih 4:0 za drugu uzastopnu pobedu u sezoni.

Goleadu je otvorio Kreg Doson, da bi grogiranog rivala dotukao dvostruki strelac Saido Berahino, 21-godišnji napadač iz Burundija koji je posle bega iz ratom opustošene otadžbine ponikao na Hotornsu i sada konačno počeo da se Vest Bromu odužuje na ukazanoj šansi. Berahino je računajući i mečeve za mladu reprezentaciju Engleske ove sezone već pet puta tresao protivničke mreže. Izgleda da su u Birmingemu znali šta rade kada su ga još u decembra nagradili novim ugovorom koji ističe tek juna 2017.

Šlag na tortu sipao je Grejem Dorans, koji je prethodno i namestio oba gola za Berahina.

Sa druge strane, od Barnlija vrlo malo – gotovo ništa. Ni posle šest kola u eliti tim sa Turf Mura ne zna za pobedu. Već 526 minuta ni za gol. Iza Barnlija je samo Njukasl, koji bi na sutrašnjem gostovanju kod Stouka i sa bodom mogao da pobegne sa začelja tabele. Barnli bi u tom slučaju ostao sam da nosi fenjer. Uostalom, čini se i da mu nije mesto u Premijer ligi.