""
""

Bezobrazni Kosta je majstor za Tobžije! Čelsi sapleo Arsenal u borbi za titulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.01.16. | 18:47

Plavcima je to druga pobeda nad Arsenalom u Premijer ligi ove sezone, a Tobžije za 180 minuta nisu uspele da zatresu mrežu aktuelnog prvaka Engleske

Dijega Kostu mogu da mrze, ali Dijego Kosta zna da daje golove i donosi pobede. Čelsi je večeras još jednom slavio protiv Arsenala, bilo je 1:0, a Plavci su opet dokazali koliko vole da igraju sa najvećim gradskim rivalom.

Španski napadač postigao je jedini gol na utakmici, a kao i na derbiju odigranom na Stamford Bridžu, “izborio“ je crveni karton protivničkog igrača. Večeras je njegova žrtva bio gorostasni Per Mertesaker.

I ne samo to, Čelsi je ovim trijumfom naneo ozbiljan udarac ambicijama Arsena Vengera i Tobdžija u trci za titulu prvaka Engleske, prvu posle 12 godina.

Vengerov tim sada deli drugo mesto na tabeli sa Mančester Sitijem, a oba kluba imaju tri boda manje od lidera Lester Sitija čiji navijači su večeras svakako bili uz Čelsi koji je upisao sedmi meč zaredom bez poraza od dolaska Gusa Hidinka.

Plavcima je ovo druga pobeda nad Arsenalom u Premijer ligi ove sezone, a Tobžije za 180 minuta nisu uspele da zatresu mrežu aktuelnog prvaka Engleske.

Ruku na srce, trenutak odluke verovatno je bio u 18. minutu, kada je Mertesaker sporo reagovao i kao poslednji igrač odbrane zaustavio Kostu.

Mark Klatenburg nije imao dileme i pokazao mu je put u svlačionicu, mada je odmah bilo jasno da je španski napadač preterao sa teatralnom reakcijom i valjanjem po travi kao da ga je pregazio kamion.

I samo pet minuta posle toga Čelsi je iskoristio igrača više, Bane Ivanović je sjajno zavrnuo loptu sa desnog boka, a Kosta je poslao pravo iza leđa čoveka koji je ostavio dubok trag na Stamford Bridžu, Petera Čeha.

Čelsi je i posle gola Koste, logično, imao više loptu u nogama, stvorio je nekoliko prilika, ali je u dva navrata Sesk Fabregas tražio od Klatenburga da svira penal, što ovaj nije uradio i to sa pravom.

Drugi srpski reprezentativac u Čelsiju, Nemanja Matić večeras je dobio priliku da zaigra od prvog minuta i delovao je sasvim dobro na sredini terena.