""
""

Đenova ne odustaje od Evrope, torinski bikovi izgledali su kao telad na stadionu Luiđi Feraris (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.05.15. | 22:45

Uprava Đenove možda nije prošla prvi filter za dobijanje licence za Evropu, ali kada je teren u pitanju, ekipa iz Ligurijskog zaliva odavno je zrela za takmičenje na Starom kontinentu. Đenovljani su slavili na svom terenu sa 5:1 protiv Torina i sačuvali šanse za osvajanje petog mesta na tabeli.

Ovo je Đenovi bila četvrta uzastopna pobeda na domaćem teren, a prva nad Torinom u poslednjih šest godina. Ipak, ovaj put momci Đanpjera Gasperinija uspeli su da skinu neku vrstu kletve.

I to na kakav način. Dugo će Bikovi i Torina pamtiti kako su ostali bez rogova na stadionu u Đenovi. Ruku na srce, domaćin je tri pogotka postigao u poslednjih sedam minuta utakmice, kada je potpuno dotukao grogiranog rivala.

Dvostruki strelac za Đenovu bio je argentinski internacionalac na pozajmici iz moskovskog Spartaka, Tino Kosta. On je mrežu Torina pogodio u 69. minutu iz slobodnog udarca i u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Bivši mladi reprezentativac Španije Jago Falke načeo je goste u 18. minutu, a pored već pomenutog Koste, golove za Đenovu u samoj završnici postigli su Andrea Bertolaći i Leonardo Pavoleti.

Reprezentativac Srbije Nikola Maksimović odigrao je svih 90 minuta za gostujuću ekipu, ali će kao i sve kolege iz odbrane verovatno želeti da zaboravi ovaj duel što pre.