""
""

Evropski ritam u Pazaru: Arsenijević srušio Vošu! Trežnjenje Napretka na Voždovcu!

Vreme čitanja: 3min | sub. 22.03.14. | 16:29

Sjajni napadač Pazaraca dva puta pogodio mrežu Jovanića (2:0), Babović kreirao preokret Zmajeva (3:1). U derbiju začelja Radnički u Kragujevcu savladao Rad (2:1), remi u Subotici

Voša nije prošla u Novom Pazaru! Izabranici Zorana Njeguša savladali su Vojvodinu na Gradskom stadionu u derbiju 20. kola Jelen Superlige i probli se na treću poziciju – 2:0 (2:0).

Igrač utakmice na populatnom Džehenem parku bio je dvostruki strelac Nemanja Arsenijević. Napadač Pazaraca prvi pogodak je postigao iz jedanaesterca u 22. minutu, koji je skrivio Jovanić. Isti igrač je 20 minuta kasnije postavio konačan rezultat ovog meča, ali nakon sjajne asistencije Rusmira, koji je svog napadača ostavio oči u oči sa golmanom Lala, pa spasa za goste ponovo nije bilo. Novosađani tokom 90 minuta gotovo da nisu stvorili ni jednu izrazitu priliku pred golom Marka Šimića.

Derbi u Novom Pazaru pratilo je oko 7.000 gledalaca, koji su nakon meča velikim ovacijama ispratili svoje ljubimce. Zaslužili su to.
"Bili smo u seriji od dva dobijena meča, došao je sada i treći i to Vojvodine. Svi koji smo u fudbalu znamo koliko je teško dobiti tri uzastopne utakmice. Čestitao bih momcima, a Vojvodini želim sreće u sredu u Kupu Srbije", pojasnio je posle meča Zoran Njeguš, trener Pazaraca.

Branko Sosa Babić nije bio raspoložen za priču.
"Utakmicu ne bih komentarisao, došao sam samo da pozdravim stručni štab i igrače Novog Pazara. Ništa više.

Napredak je na Voždovcu posle prvih 45 minuta vodio golom Nenada Gavrića, ali je u nastavku meča preokret kreirao Stefan Babović (3:1). Bivši vezista Partizana je prvo u 47. minutu uz dosta sreće savladao očajnog Supića, a onda je deset minuta kasnije kreirao pogdak Danila Sekulića.

Konačan rezultat i potpunu dominaciju domaćih u drugom poluvremenu potvrdio Marko Pavićević u 67. minutu.

U derbiju donjeg dela tabele, Radnički iz Kragujevca je pogocima Beljića i Spalevića u finišu prvog poluvremena srušio otpor Građevinara i učvrstio svoju poziciju u luki spasa. Gosti su u finišu meča uspeli da dođu samo do počasnog pogoka preko Aleksandra Simića – 2:1.

Ali, nisu uspeli da spreče trijumfalan početak Predraga Ristanovića na klupi Radničkog.
"Ovo je, ipak, pobeda mog prethodnika Radmila Ivančevića, a moj pečat tek će se osetitit. Zaslužena pobeda i čestitam momcima, iako u drugom poluvremenu nismo bili konkretni".

Trener Rada Aleksandar Janković sportski je podneo poraz.
"Čestitam Radničkom i novom treneru Ristanoviću na pobedi. Mi smo dali naš maksimum, ali Radnički jednostavno ima kvalitetniji sastav i nije nam dozvolio više od ovoga".

Golova u drugom poluvremenu bilo je i u Subotici, gde su Spartak i Jagodina podelili plen (1:1). Gosti su u vođstvo došli u 60. minutu preko Miloša Lepovića, dok je šest minuta kasnije konačan rezultat postavio Nemanja Milić.
"Realan pokazatrelj odnosa snaga na terenu. Odigrali smo otvoreno i napadački, ali nam teren nije dozvolio previše", snužden je bio Dragi Kanatlarovski, šef struke Spartaka, tima koji već godinama muči muku sa terenom.

I kolega iz Jagodine Mladen Dodić morao je da se požali na uslove.
"Ne mogu da budem nezadovoljan, jer smo po ovakvom terenu stvorili dosta šansi. Nedostajao je taj drugi pogodak za pobedu, ali je ovakav rasplet možda i najrealniji".