"KAPITEN DONEO PREVAGU"

Fenerbahče jedva spasio kožu u Konji, Vuković solidan protiv moćnih kanarinaca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.02.15. | 20:05

Još jedan kiks Fenera, Galata je sve dalje...

KAPITEN DONEO PREVAGUFenerbahče je morao da pobedi u Konji, kako u nastavak trke za titulu turskog šampiona, ne bi ušli sa velikim zaostatkom u odnosu na Galatasaraj. Ipak, nisu u tome uspeli. U subotu uveče na Novom stadionu u Konjasporu, domaći tim je otkinuo bod velikom Fenerbahčeu, pred strašnom podrškom domaćih navijača koji su praktično imali ulogu još jednog fudbalera na terenu. Posle devedeset minuta igre u centralnoj Anadoliji, na semaforu je pisalo 1:1, a pognutih glava, stadion su napustile zvezde gostujućeg tima, kojima sada večiti rival beži četiri boda. Kvalitetnu partiju u dresu Konje je pružio Jagoš Vuković, nekadašnji štoper Rada, Vojvodine i Crvene zvezde, koji je zaustavio nezgodnog napadača gostiju, Emenikea.

Mislili su gosti, ili je pak bolje reći da je trener Fenerbahčea mislio da će lako protiv Konje. Na klupi su ostali Bruno Alveš, Emre, Dijego i Vebo, a posledica promešanog sastava bio je vodeći gol Konje u osmom minutu utakmice. Bili su pod utiskom sjajne atmosfere domaći fudbaleri, te uspeli da tu euforiju pretvore u rano vođstvo.

Fenerbahče je od tog trenutka držao loptu gotovo non-stop u svojim nogama, napadao, često jalovo, a na odmor se otišlo sa prednošću domaćeg tima. Nije bilo prolaza do gola Tarakčija, svega nekoliko šuteva van šesnaesterca Konje, uz jednu pravu priliku koju je propustio Gonul.

Trener gostiju je morao da menja. Ušao je najpre kapiten ekipe, Emre Belozoglu, u 59. minutu, da bi nekih desetak minuta kasnije, na teren istrčao i napadač Vebo. Baš tada je pritisak urodio plodom, pa je Korkmaz, na asistenciju Emrea, izjednačio rezultat.

Domaći su bili sasvim zadovoljni i rezultatom i igrom, pa su nastavili da igraju disciplinovano i tvrdo u odbrani, čekajući šansu iz kontranapada. Ona nije došla, ali isto tako je i gol domaćih ostao netaknut, pa je Fenerbahče ipak morao da se zadovolji podelom bodova sa timom koji se i dalje bori za opstanak.