""
""

Gengan, izvini: Bove bacio bivši tim na kolena, herojski start Biševca u 93. minutu sačuvao Lionu tri boda! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.08.15. | 22:11

Lion je i na ovoj utakmici, kao i na premijeri protiv protiv Lorijana pokazao veliku nemoć i slabu realizaciju, ali je u 79. minutu uspeo da iskorsti grešku domaće odbrane - 0:1

Prošle sezone je oborio rekord Gengana po broju postignutih golova u jednoj sezoni, a večeras je svoj doskorašnji tim bacio na kolena. Pojačanje Liona od 5.000.000 evra Klaudio Bove bio je strelac prvog pogotka ekipe Ubera Furnijea u ovoj sezoni, ali gola vrednog tri boda sa gostovanja na stadionu Ruduru - 0:1 (0:0).

Lion je i na ovoj utakmici, kao i na premijeri protiv protiv Lorijana pokazao veliku nemoć i slabu realizaciju, u kojoj je prednjačio Aleksandar Lakazet, mada ništa bolji nisu bili ni Fekir ni Valbuena.

Upravo je Furnije Lakazeta i Fekira zamenio u završnicu meča i u vatru ubacio Bovea i Kornea.

Pridošlica iz Gengana je stvarala konstantan pritisak na odbranu domaćina i iskoristila veliku grešku Bendžamina Angue u 79. minutu. Defanzivac Gengana je pokušao da izbaci loptu glavom, ali je ona otišla unazad, što je iskoristio Bove i glavom prebacio istrčalog Samasu.

Domaćin je u 93. minutu mogao do izjednačenja, ali nije u tome uspeo zahvaljujući srpskom štoperu Milanu Biševcu, koji je gotovo sa gol linije skinuo udarac Sankarea.

Nevervatan meč sa šet golova odigrali su Troa i Nica (3:3). Domaćin je priredio pravu herojsku završnicu svojim navijačima, jer je od 31. minuta igrao sa igračem manje, a do 77. gubio sa 3:1. Međutim, golovima rezervisa Kamusa i Šavijera stigao je do velikog boda.

Minimalne pobede ostvarili su i Kaen i Ren. Kaen je uzeo meru Tuluzu za koji su igrali Pavle Ninkov i Uroš Spajić. Ipak, bivši štoper Crvene zvezde nije završio utakmicu pošto je u 90. minutu prilično oštro startovao na Antonija Delora.

Rezervista Kamil Grosicki bio je strelac pobedonosnog pogotka za Ren protiv Monpeljea.