""
""

Golčina Bovea, Gengan u Kaenu položio prvoligaški ispit, Bastija je još živa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.04.15. | 22:01

Fudbaler Gengana Klaudio Bove nije dao gol šutem van kaznenog prostora 714 dana. Večeras se sve promenilo u Kaenu i to na kakav način. Bove je postigao gol za televizijske špice, lobom sa više od 35 metara, a Gengan je na kraju slavio sa 2:0 u utakmici 34. kola francuske Lige 1.

Ovim trijumfom ekipa sa stadiona Ruduru napravila je džinovski, možda i presudni korak u borbi za optanak u najboljoj francuskoj ligi. To je Genganu bio prvi trijumf posle pet utakmica.

Bove je projektil ispalio u 49. minutu, kada je Silvan Mervo u 66. minutu duplirao prednost Gengana, bilo je jasno da gosti nose bodove u džepu, a radost njihovih navijača mogla je da počne.

Ekipi Tuluza takođe je bila potrebna pobeda protiv gostujućeg Nanta i imala ju je u rukama do dva minuta pre kraja utakmice. Adrijen Regatin je u 22. minutu doveo domaćina u prednost, ali je u samom finišu meča Alehandro Bedoja utišao navijače Tuluza.

Ekipi Tuluza ovo je bila treća uzastopna utakmica bez poraza, dok je Nant u prošlom kolu na svom terenu iznenadio Olimpik iz Marselja.

Priliku, doduše retku ove sezone, da se raduju imali su navijači Bastije čija je ekipa u gostima pobedila Evijan sa 2:1, a heroj je bio dvostruki strelac Fransoa Kamano.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Miloš Ninković igrao je za domaću ekipu do 74. minuta, kada ga je zamenio Nikolas Blandi.