""
""

I kad ne može da mu da gol, Dama primora rivala da to sam učini: Palermovo „samoubistvo“ na Renco Barberi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.09.16. | 20:01

Juvetus slavio minimalnim rezultatom na Siciliji i to zahvaljujući autogolu Goldanige - 0:1

Juventusovi golgeteri, pre svih Mario Mandžukić, nisu imali svoje veče na Siciliji, ali je Juventus ipak odneo sva tri boda sa Renco Barbere. Izabranici Masimilijana Alegrija za to moraju da zahvale štoperu Palerma Edoardu Goldanigi, koji je udarac Danija Alvesa iz 49 minuta nespretnom reakcijom sproveo u sopstvenu mrežu - 0:1 (0:0).

Stara dama nije bila na visini zadatka, u prvih 45 minuta je upala u "kolotečinu" domaćih, koji su se od prvog trenutka meča trudili da maksimalno uspore ritam i u tome su i te kako uspeli. Ipak, sve im je pokrenio pomenuti trenutak s početka drugog poluvremena. Bivšem prvotimcu Barselone ostavljeno je previše prostora na desnom boku, došao je u situaciju da uputi udarac iz velike udaljenosti, što je i učinio, a lopta je pogodila Goldanigu u petu i prevarila Josipa Posaveca.

Juventus je i nakon tog gola bio bolji rival na terenu, ali je izostala potpuna dominacija na terenu, što je omogućilo Palermu da dođe do daha i počne pomalo da preti Bufonovom golu. U samoj završnici domaćinu je u tome pomogla i povreda Kvanda Asamoe, pa je Stara dama u nadoknadi vremena igrala sa igračem manje, ali se ni tada nije desilo ništa konketno, pa su bodovi zasluženo otišli za Torino.