""
""

Inzagi čudotvorac: Lacio pobeđuje i ne prima golove! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.04.16. | 19:55

Da li to Simone Inzagi ima čarobni štapić? Malo ko veruje u magiju, ali čini se da je mlađi od braće Inzagi pronašao pravi način da prodrma i probudi ekipu Lacija. Nebesko-plavi večeras su na svom stadionu pobedili Empoli sa 2:0 u utakmici 33. kola Serije A.

To je Inzagiju drugi uzastopni trijumf u šampionatu otkako je 3. aprila seo na užarenu klubu jednog od najvećih italijanskih klubova.

Ovom pobedom fudbaleri Lacija ostali su i u trci za šesto mesto koje bi moglo da ih odvede u kvalifikacije za Ligu Evrope sledeće sezone.

Pod Inzagijevim vođstvom, Lacio na dve utakmice ima gol razliku 5:0, a u prošlom kolu Nebesko-plavi savladali su Palermo u gostima.

Večeras na stadionu Olimpiko domaća ekipa je praktično sve dileme rešila već u prvom poluvremenu i ovde se nije pokazalo da 2:0 ume da bude najopasniji rezultat u fudbalu.

Već u sedmom minutu Lacio je poveo golom Antonija Kandreve iz penala koji je dosuđen pošto je Uroš Ćosić igrao rukom u kaznenom prostoru.

Minut pre kraja prvog poluvremena Ogeni Onazi odigrao je dupli-pas sa Miroslavom Kloseom i nije mu bilo teško da zatrese mrežu.

Filip Đorđević je u 71. minutu zamenio Miroslava Klosea, dok je Dušan Basta šest minuta pre kraja meča ušao u igru umesto Patrika. Sergej Milinković Savić presedeo je utakmicu na klupi za rezerve Lacija.