""

Iran iznenadio favorita: Čileanci patentirali čuvanje prve stative šestoricom igrača - veoma loš izum (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 26.03.15. | 22:03

Rezerve Južnoameričke reprezentacije nisu mogli da izvuku ni Sančez, Pizaro, Medel, Isla i ostale zvezde, Keiroš se oprašta pobedom

Reprezentacija Čilea je na Svetskom prvenstvu u Brazilu prikupila simpatije neutralnih ljubitelja fudbala posvećenošću nacionalnom dresu, ali se na prijateljskom meču sa Iranom selektor Horhe Sampaoli kockao stečenim ugledom i izgubio – 2:0 (1:0).

Sampaoli je na meču u Austriji šansu dao rezervistima, a to mu se obilo o glavu već u 21. minutu kada je Džavad Nekunam posle kornera neosmetano  na drugoj stativi skoro sa zemlje zatresao mrežu. To ni ne čudi kada se vidi da je šest igrača Čilea čuvalo prvu stativu, a posle gola su i oni shvatili da im se sprema izlazak iz igre.

U drugom poluvremenu prva zvezda Čilea Aleksis Sančez je ušao u igru i Južnoamerikanci su krenuli u ofanzivu, i odmah je usledila kazna Vahida Amirija iz kontre u 50. minutu.

Ni drugi glavni igrači Čilea nisu pomogli ekipi da se vrati u igru i selektor Irana Karlos Keiroš je na prvom meču od dva oproštajna dao Fudbalskom savezu zemlje dosta tema za razmišljanje.

Iran – Čile 2:0 (1:0)