""
""

Istorijske scene u Rumuniji: Bezimeni domaćin dobio Jaši, a izgubio identitet! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.12.14. | 18:54

Ime Steaue ni na semaforu... Ni na dresu... Pa ni na opremi redarske službe?!

Steaua više nije Steaua! Spor između rumunske vojske i tamošnjeg fudbalskog velikana eskalirao je u nedelju uveče kada je taj klub posle izgubljenog pravnog procesa izašao na teren bez prepoznatljivih dresova pa i – grba i imena! Na semaforu je umesto Steaua samo stajalo "domaći", preko amblema na opremi bila je prelepljena crna traka. I da, "domaći" su na svom terenu u 17. kolu rumunske Lige 1 bili bolji od Jašija – 1:0 , ali to je posle svega viđenog i najmanje važno.

Mreže su mirovale sve do petog minuta nadoknade vremena kada je poljski defanzivac Lukaš Šukala pogodio za domaćina i doneo trijumf svom timu. Do kraja videli smo još dva crvena kartona – prvi je zaradio golman Jašija Branko Grahovac dobivši drugi žuti karton u 95. minutu, a drugi i to direktan crveni karton dobio je vezista Steaue Andrej Prepelica.

Dešavanja koja imaju veze sa samim fudbalom nisu bile naročito interesantne osim poslednjih nekoliko minuta, ali je niz neverovatnih dešavanja oko terena i na tribinama učinio ovaj meč najintrigantnijim od početka sezone u Rumuniji! Na semaforu je stajao prazan kvadrat na mestu gde je trebalo da bude grb Steaue, dok je ispod te "slike" stajao epitet "domaći". Prilikom najave i izlaska ekipa na teren, oficijelni spiker na stadionu u Bukureštu nazvao je domaće fudbalere samo "šampionima Rumunije".

Utakmici su prisustvovale i pristalice goostiju, odnosno pristalica, pošto je samo jedan navijač Jašija došao u Bukurešt.

Ocelul je ranije danas ugostio Targu Mureš, a na tom meču radovali su se gosti koji su bili bolji rezultatom 2:0. Prednost Murešu doneo je Gabrijel Murešan u 45. minutu, a pobedu je potvrdio Adrijan Hora u trećem minutu nadoknade.

Targu Mureš sada ima 30 bodova i izbio je na peto mesto na tabeli Lige 1, dok Ocelul ostaje na 17. mestu sa 12 bodova posle 17 utakmica.

LIGA 1 - 17. KOLO:

Gaz Metan - Brašov 2:1