""

Lepotica Piskulićija, Ivan Alonso kao mladić, kanonada šampiona

Vreme čitanja: 1min | pet. 26.02.16. | 09:23

Kompletirano prvo kolo Kopa Libertadores

Posle Rasinga, i River Plejt je odbranio čast argtentinskog fudbala na startu Kopa Libertadores. Milioneri sa Monumentala su do nogu potukli venecuelanski Truhiljanos u gostima sa 4:0 i u velikom stilu započeli odbranu titule u Južnoj Americi.

Iako je trener Galjardo kombinovao sa sastavom, River je bio prejak za venecuelanskog autsajdera koji je zalutao u društvo najboljih na kontinentu. Dominirali su gosti od početka meča, ali su tek u 55. minutu načeli Truhiljanos. Bombom Lea Piskulićija iz slobodnog udarca. A onda je krenula kanonada veterana. Prvo je Lućo Gonzales duplirao prednost da bi u finišu meča, urugvajski napadač Ivan Alonso sa dva gola zapečatio pobedu Rivera. Ako se sećate, u pitanju je nekadašnji napadač Alavesa, Mursije i Espanjola. Ima 36 godina, ali i dalje rešeta…

Golom Marsela Laronda u 92. minutu meča, Rosario Sentral je izbegao poraz na svom terenu od urugvajskog Nasionala - 1:1. Prethodno je novajlija Niko Lopez doveo velikana iz Montevidea u vođstvo.

Pobedu od 2:0 je zabeležio i ekvadorski Emelek na svom terenu. Lomili su otpor venecuelanske Tačire do 81. minuta, a onda je Erera sa bele tačke odblokirao meč. Pobedu je overio nekadašnji Evertonov napadač Dijego Strakualursi golom glavom tri minuta kasnije.

(FOTO: Action images)

River Plejtmeđunarodni fudbalLeonardo PiskulićiKopa LibertadoresJužna AmerikaIvan AlonsoArgentina