""
""

Mbija namestio Seviljin trijumf nad Osasunom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.10.13. | 14:00

Kamerunac asistirao kod oba gola u pobedi od 2:1 za nastavak dobrih rezultata čete Unaija Emerija

Trećom uzastopnom pobedom na svom terenu, fudbaleri Sevilje su nastavili proboj ka gornjem delu tabele i konačno pružaju partije kakve su se očekivale od ovakvog tima. Andalužani su na Sančez Pishuanu u matine terminu pobedili Osasunu sa 2:1 i vinuli se na deveto mesto prvenstvene lestvice.

Osasuna nije uspela da nadogradi bod osvojen u prošlom kolu protiv Barselone i još jednom je dokazala da je tipično domaćinska ekipa, koja je daleko bezopasnija van svoje Pamplone. Junak Seviljine pobede je bio kamerunski vezista Stefan Mbija koji je asistirao kod oba gola, a tragičar Osasuninog poraza je svakako defanzivac Damija koji je u 35. minutu kao poslednji igrač odbrane srušio Gameira i zaradio crveni karton.

Gosti su nekako izdržali poluvreme, ali su kapitulirali u nastavku. Mbija je je fenomenalnom dubinskom loptom pronašao Rakitića koji je volejom iz prve “načeo” goste.

Imala je Sevilja nekoliko sjajnih prilika da overi pobedu, ali drugi gol je pao tek u 75. minutu kada je Mbija još jednom pokazao sjajne plejmejkerske sposobnosti. Lansirao je u kontru mladog Samperija koji se šmekerski oslobodio čuvara i pogodio isto mesto u mreži kao i Rakitić.

Mbija je sada izbio na čelo liste asistenata Primere sa četiri uspešna gol dodavanja, a Rakitić je sa pet golova došao na četvrto mesto liste strelaca iza Dijega Koste, Mesija i Ronalda.

Uspeli su gosti u finišu da smanje rezultat preko Orijela Rijere, ali taj počasni pogodak je bio sve što su uradili u ovom meču.