""
""

Milan kasno postao silan: Rosonere obradovao povratak Faraona, Pacinijev 100. gol u Seriji A (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.05.15. | 22:41

Rosoneri ostvarili jednu od lakših pobeda u ovoj sezoni, pošto su u potpunosti nadigrali Torino i ostvarili ubedljiv trijumf - 3:0

Oproštaj Milana od San Sira u ovoj sezoni i najava nekih boljih vremena, pre svega u narednoj sezoni. Rosoneri su na svom terenu prilično ubedljivo savladali Torino, a više od same pobede voljenog tima, navijače Milana raduje povratak Stefana el Šaravija, koji je u dva navrata tresao mrežu Bikova iz Torina - 3:0 (1:0).

Upravo je El Šaravi načeo rivala u 18. minutu, kada je pas Kristijana Zakarda, odlično primiro na liniji šesnaesterca i onda iz okreta poslao neodbranjiv udarac u mrežu Danijelea Padelija.

Domaćin je u 42. minutu žestoko oštećen, kada je Zakardo dobio crveni karton zbog faula nad Amaurijem, ali su sudije previdele očigledan ofsajd u kojem se nalazio napadač Torina.

Ipak, arbitri na čelu sa Paolom Valerijem donekle su se "oprali" i 56. minutu, kada je dosuđen jedanaesterac za Rosonere, a Kristijan Molinaro dobio direktan crveni karton zbog prekršaja nad Van Ginkelom.

Loptu na belu tačku stavio je Đampaolo Pacini, postigao 100 gol u Seriji A, i podigao dres na kojem je pisalo "Pazzo 100".

Prema najavama iz Italije, ovo je praktično bio Pacinijev i Abijatijev oproštaj od Milanove publike, jer ih sledeće sezone po svemu sudeći nećemo gledati u dresu Rosonera.

Sa druge strane Abijati je bio praktično nezaposlen u večerašnjem meču. Jedinu pravu priliku očajni Torino napravio je u 85. minutu, kada iskusni čuvar mreže osujetio pokušaj Omara el Kadurija.