"Iz Monpeljea se vidi Evropa"

Monpelje sada juri Evropu, Bove nastavlja teror po Francuskoj (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.01.15. | 21:52

Monpelje pobedio Nant prvi put posle 2003. godine, a Kanarinci otišli kući sa četiri lopte u mreži

Iz Monpeljea se vidi EvropaMonpelje želi ponovo u Evropu. Tim sa stadiona La Moson je u odličnoj formi, upisao je treću pobedu zaredom, a ovaj put ceh je platio Nant sa četiri lopte u mreži u utakmici 22. kola francuskog fudbalskog šampionata.

Dodatni značaj ovakvom ishodu meča donosi činjenida da je ovo ekipi Monpeljea bila prva pobeda protiv Nanta od 2003. godine, a u međuvremenu su odigrali šest utakmica.

Sva četiri pogotka za šampiona Francuske iz 2012. godine postigli su različiti igrači, s tim što je samo jedan gol pao u prvom poluvremenu. Potom je u nastavku usledio pravi tajfun domaćih.

Sa druge strane, ekipa Nanta je ovim porazom napravila veliki korak unazad u borbi za mesto koje vodi u evropska takmičenja sledeće sezone.

Još jednu veoma dobru partiju pružio je Gengan koji je kod kuće savladao Lorijen sa 3:2 i napravio značajan korak u borbi za opstanak u Ligi 1.

Klaudio Bove nastavio je da teroriše protivničke odbrane. Ofanzivni vezista Gengana je postigao dva gola i došao do cifre od 12 pogodaka u poslednjih 12 mečeva.

LIGA 1 – 22. kolo: