""
""

Barsa igrala kao Real - na ivici nove bruke! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.02.13. | 23:55

Golovima Vilje i Mesija Katalonci u drugom poluvremenu srušili otpor borbene Sevilje - 2:1

Barselona umalo nije priredila novu veliku bruku svojim navijačima. Katalonci su na svom terenu savladali odličnu Sevilju sa 2:1, iako su na poluvremenu imali gol zaostatka.

Prilično bledu partiju Blaugrane u prvih 45. minuta kaznio je Botija u 42. minutu, ali su potom Vilja i Mesi u drugom delu meča doneli potpuni preokret.

Andalužani su u finišu mogli do zasluženog boda, ali su rezervisiti Negredo i Moreno propustili priliku da se proslave na Nou Kampu.

Posle velikih problema i rezultatskog zaostatka od jednog gola, Real Madrid je ipak uspeo da slavi na gostovanju poslednjeplasiranom Deportivu (2:1) i upiše treću vezanu pobedu u Primeri.

Trener Kraljevskog kluba Žoze Murinjo odlučio je da promeša karte i potpuno istumba tim za ovo gostovanje, ali kada je video da je vrag odeo šalu morao je da na pola sata pre kraja ubaci u igru svoje glavne igrače - Ronalda, Kediru i Ozila.

Tek od tog momenta Real je zaigrao bolje i uspeo da dođe do toliko željenog preokreta...

Tim iz Korunje poveo je pogotkom Rikija u 35. minutu igre i na taj način materijalizovao veliku nadmoć u prvom poluvremenu, u kome je mogao do još nekog gola. Veliki kiks prilikom prvog pogotka napravio je golman Reala Dijego Lopez. Madriđani su bili potpuno neprepoznatljivi, pa su mogli da budu zadovoljni što su na odmor otišli sa smo jednim golom zaostatka.

Ulaskom Ronalda u 57. minutu gosti su postali mnogo konkretniji, ali junak trijumfa nije bio Portugalac već odlični Kaka. Brazilac je izjednačio u 73. minutu, a zatim učestvovao u akciji prilikom postizanja drugog. Sjajno je uposlio Ronalada u šesnaestercu, ovaj doturio loptu do Iguaina i spasa nije bilo - 1:2.

Madriđani su utakmicu završili s igračem manje, pošto je Di Marija pocrveneo u 90. minutu.

Ovom pobedom Real je prišao drugoplasiranom Atletiku na bod zaostatka, ali ima i utakmicu više.