""
""

Ne može Džeko sam kroz kvalifikacije: De Brujne ponovo pokazao kakav je majstor! Velšani slave Gereta Bejla, Izraelci na korak od baraža (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 03.09.15. | 22:37

Belgijanci slavili u Briselu (3:1), Velšani na Kipru (0:1), Izrelci ubedljivi protiv Andore (4:0)

Derbi B grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj pripao je Belgijancima. Crveni đavoli su u Briselu savladali reprezentaciju Bosne i Hercegovine (3:1) i napravili značajan korak ka plasmanu na evropsku fudbalsku smotru. Sa druge strane, u redovima Zmajeva ponovo je na visokom nivou bio samo Edin Džeko, koji je postigao šesti gol u ovim kvalifikacijama, ali još jednom nije imao pravu podršku svojih saigrača.

Ipak, kada je golgeter Rome u 15. minutu sjajno odreagovao na asistenciju Mensura Mujdže i glavom matirao Tiboa Kurtou izgledalo je da bi ovo moglo da bude veče izabranika Mehmeda Baždarevića, ali su se domaći igrači ipak pobrinuli da ne bude tako.

Ključni trenutak se dogodio u 23. minutu, kada je odbrana Bosne i Hercegovine još jednom pokazala sve svoje slabosti. De Brujne je sjano izveo korner, Vranješ je kasnio za Felainijem i usledio je neobranjiv udarac glavom fudbalera Mančester junajteda.

Gosti su nakon primljenog gola pali na psihološom planu, što su borbeni i ekstrakvalitetni domaćini umeli da iskoriste. Defanzivni vezni igrači Zmajeva samo su na trenutak iz vida izbacili De Brujnea, koji je za tili čas pronašao priliku za udarac i poslao neodbranjiv projektil u mrežu nemoćnog Asmira Begovića.

Izabranici Mehmeda Baždarevića uspeli su u većem delu drugog poluvremena da potisnu rivala na njegovu polovinu, imao je Senad Lulić dva više nego ozbiljna pokušaja, ali je sve bilo rešeno u 77. minutu kada je Vranješ neoprezno startovao nad Azarom u šesnaestercu, a ovaj samo minut kasnije sa bele tačke postavio konačan rezultat.

Veliko slavlje u Nikoziji ostvario je Vels, koji je pogotkom Gereta Bejla u 82. minutu došao do možda i presudne pobede u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo. Velšani sada imaju 17 bodova, tri više od Belgije, odnosno pet od trećeplasiranih Izraelaca. Bosna i Hercegovina je tek na petom mestu sa svega osam bodova i samo teoretskom šansom da obezbedi plasman na finalni turnir.

Izrealci su priredili pravi vatromet golova publici u Haifi protiv slabašne Andore (4:0). Sve golove selekcija Elija Gutmana postigla je u prvom poluvremenu. Sve je započeo sjajni Eran Zahavi u trećem, a završio Munas Dabur u 38. minutu.