""

Partizan pobedio: Dva crvena, penal, preokret i 11 žutih kartona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.04.17. | 18:53

Nervozni meč u Humskoj 1

Preokret protiv Voždovca, preokret i protiv Radnika. Za samo tri dana, Partizanovi fudbaleri su odigrali dva vratolomna susreta, s tim što u pretposlednjem kolu osnovnog dela prvenstva nisu morali da čekaju poslednji minut, već su do pobede stigli malo ranije. Golom iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, u utakmici koja ni po čemu ne zaslužuje epitet superligaške, crno-beli su zamaskirali još jednu očajnu partiju i ostali u trci sa Crvenom zvezdom za titulu prvaka, jer su pred oko 1.500 navijača u Humskoj 1 jedva položili na pleća Surduličane - 2:1 (0:1).

Odluka je pala u periodu od 76. do 80. minuta. Tad su gosti ostali sa dva igrača manje. Isključenja su, posle dva žuta kartona, zaradili Frensis Kjeremeh i Aleksandar Gojković, usput je glavni arbitar Srđan Obradović - koji je u 153. večitom derbiju napravio veliki previd kod gola Crvene zvezde - dosudio penal za domaćina, iz kojeg je precizan bio Uroš Đurđević i 17. pogotkom u Superligi kompletirao preokret.

Njega je efektnim pogotkom u 53. minutu na asistenciju danas ponajboljeg igrača crno-belih, Nemanje Miletića, najavio Marko Janković, poništivši pogodak Nemanje Arsenijevića, koji je sredinom prvog dela iskoristio veliku grešku odbrane favorita.

Ovo je, inače, drugi susret Partizana i Radnika u istoriji na Topčiderskom brdu i poput lanjskog, kad je posle 0:2 bilo 3:2 za crno-bele, ponovo je domaća ekipa preokretom stigla do bodova, međutim, igrom nikog nije oduševila.

U nervoznoj utakmici, koja je za uvod imala tuču navijača ispred stadiona, viđeno je malo fudbalskih poteza, a dosta nervoze, guranja, svađa, prepirki, čak 11 žutih i dva crvena kartona. Teško je opaisati šta i kako se danas dešavalo u Humskoj 1. Zato, umesto reči, evo snimaka ključnih detalja...

Sudija: Srđan Obradović (Jagodina)
Žuti kartoni: Vulićević, Miletić (Partizan), Arsenijević, Pejčić, Žarković, Milinković, Kjeremeh, Trifunović, Čančarević, Gojković, Milovanović  (Radnik)
Crveni karton: Frensis Kjeremeh (Radnik) u 76. i Aleksandar Gojković (Radnik) u 79. minutu

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić - Everton, Kosović, Janković (od 90+2. Đuričković), Leonardo - Tavamba (od 70. Ilić), Đurđević (od 90. Jovanović). Trener: Marko Nikolić.

RADNIK: Čančarević - Milinković, Gojković, Žarković, Milovanović - Pejčić (od 45. Zorić), Žakula (od 57. Adamović) - Kjeremeh, Arsenijević, Trifunović (od 80. Zlatanović) - Radović. Trener: Simo Krunić.

Partizan - Radnik 2:1 (0:1)