""
""

Partizan skinuo prokletstvo dvorane Krešimir Ćosić: Loš je bio šampion, ali je Zadar bio gori!

Vreme čitanja: 4min | pon. 20.01.14. | 19:40

Crno-beli su po prvi put slavili u ovom dalmatinskom gradu, nakon što su iskoristili očajnu igru protivnika u poslednjih deset minuta

Košarkaši Partizana pobedom su zatvorili 17. kolo Jadranske lige, pošto su u dvorani Krešimir Ćosić stigli do trijumfa nad ekipom Zadra - 56:64. Iako su crno-beli u većem delu susreta gubili, igrači Zadra su se potpuno raspali u poslednjih deset minuta i ubacili svega četiri poena. S druge strane, gosti su, zahvaljujući dobrom skoku u napadu, iskoristili sve mane protivnika i kući poneli nova dva boda.

Očajno šutersko veče Partizana, u svim segmentima, nije skupo koštalo pulene Duška Vujoševića... Iako je ovo svakako bila dobra opomena pred nastavak sezone - 14/29 za dva, 3/15 za tri i neverovatnih 27/40 sa linije slobodnih bacanja...

Oba tima su u meč ušla vrlo nervozno. Već posle nekoliko minuta igre sudijska trojka kaznila je Muslija nesportskom greškom, dok je na drugoj strani Dijan zaradio tehničku. U ovakvoj tvrdoj postavci igre bolje se snašao domaćin. Lorens je sa osam metara ubacio trojku za početak serije 9:0, koju su kompletirali Đugur i Batur za rezultat 17:9.

Iako su crno-beli sa posle prve deonice imali čak četiri promašaja sa linije slobodnih bacanja, upravo su sa penala uspeli da umanje razliku, preko Kinsija i Bogdanovića.

Na startu druge deonice mladi as crno-belih je odlučio da preuzme odgovornost na sebe, što se Beograđanima isplatilo – prvo je sevnula trojka sa nešto više od osam metara, da bi posle jedne dobre odbrane Bogdanović potpuno istopio prednost rivala – 21:20.

I u narednih nekoliko minuta igralo se u serijama – prvo su Ramljak, Sobin i Šutalo napravili novih osam poena prednosti (28:20), uprkos tome što su gosti često menjali odbranu - od čoveka do zone 1-3-1. Ipak, u naredna dva napada Milosavljević i Lovernj su koševima van linije 6.75 korigovali rezultat i vratili svoj tim u život.

Nažalost, sve to nije puno pomoglo šampionu Srbije i Jadrana, koji je, čini se, glavom još uvek bio u meču sa CSKA. Očajan procenat šuta iz igre (4/12 za dva, 3/10 za tri) i čak devet izgubljenih lopti to najbolje potvrđuju.

Crno-belima su jako falili Kinsijevi poeni, koji je posle prvih 20 minuta imao 0/6 za dva, kao i koševi kapitena Milosavljevića, koji je u poslednje vreme u blagom padu forme... Takođe, Partizan je ovog puta bio inferioran u skoku, po čemu je sastav Duška Vujoševića uvek bio dominantan.

Prvi deo igre završen je rezultatom 35:26, uz maksimalnu prednost Zadrana, koji su preko Ramljaka i Batura gurali do nove pobede nad beogradskim rivalom u dvorani Krešimir Ćosić.

Na samom startu drugog poluvremena Kraljević je košem uz faul i pogođeno bacanje doneo Dalmatincima prvu dvocifrenu prednost (38:27), ali... Crno-beli su promenili pristup u odbrani, zaigrali dosta angažovanije, što im se opet, donekle isplatilo. Domaćin nije mogao da postigne lake poene, a ni Partizan nije tako lako dolazio do koša protivnika.

Razlika se tokom celog toka treće deonice kretala između pet i deset poena, što je bio samo još jedan dokaz da igrači kluba iz Humske nisu uspeli da pronađu svoj ritam i pokušaju da naprave preokret. I pored znatno bolje igre Kinsija i Milosavljevića, zakazao je Bogdanović, koji nije ubacio ni jedan poen, dok je Lovernj nastavio svoju vrlo dobru igru.

Veliki broj promašenih bacanja gostiju umnogome je uticalo na rezultat, a Partizan je u poslednjih deset minuta ušao sa pet poena minusa - 52:47.

Centralna figura u prvih nekoliko minuta poslednje deonice bio je Tepić, koji je sa svojih pet poena doneo prvo izjednačenje na utakmici (52:52), dok je Gagić sa linije penala doneo i prvo vođstvo još od samog starta utakmice - 52:53.

Zadar nije imao rešenja za dobru odbranu rivala, posle šest minuta igre ubacio je samo dva poena, dok je Partizan sa linije penala gradio prednost.

Rezultatski post trajao je jako dugo na obe strane - i jedni i drugi bili su u očajnoj šuterskoj formi, a gosti su zahvaljujući ofanzivnom skoku i poenima "na silu" došli do šest poena prednosti 56:62.

Do kraja utakmice domaćin ništa nije uspeo da pogodi, što je samo potvrdilo poraz, odnosno 13. pobedu crno-belih.