"Intervencija Nenada Erića iz Astane protiv Seltika"

Penal u 45+3, penal u 90+2: Izvuče se Seltik! Falkao - gol, asistencija i povreda! Ispade Vlada Ivić (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 03.08.16. | 22:54

Rusko čudo u Briselu, u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona idu Monako, Ajaks, Legija i Salcburg

Intervencija Nenada Erića iz Astane protiv SeltikaTigar kao nekad. I Monako kao nekad. Radamel Falkao opet igra kako se to od nega očekuje. Sa kolumijskim reprezentativcem u napadu, Kneževi su se domogli završnog kruga kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su na svom stadionu „Luj Drugi“ stigli i prestigli prednost Fenerbahčea iz prvog meča - 3:1.

Francuski tim je slavio u revanšu treće eliminacione faze, u koji je ušao sa minusom od jednog gola iz Istanbula (1:2), međutim, vrlo brzo je postavio stvari na svoje mesto. Najpre je Falkao već u trećem minutu asistirao Valeru Žermenu, a zatim u 18. uspešno realizovao jedanaesterac i tako poveo svoj tim ka uspehu. Fener se nije dao, posle odmora je zaigrao otresitije, preko Emanuela Emenikea, dvostrukog strelca pre sedam dana, uspeo da prepolovi zaostatak, ali je opasni Valer Žermen drugim pogotkom otklonio sve dileme po pitanju putnika u narednu rundu.

Povreda Radamela FalkaaNevolja za Monako je što je Radamel Falkao već u 45. minutu morao da napusti teren, zbog povrede zadnje lože.

U plej-of se plasirao i Ajaks. Samo, na daleko dramatičniji način. Slavni holandski klub je u Solunu slavio 2:1, ali je skoro celo prvo poluvreme „visio“ za prolaz. PAOK je već u četvrtom minutu preko kapitena Stefanosa Atanasidisa, koji je vešto reagovao na drugoj stativi posle kornera, postigao gol za 1:0 i činilo se da će dalje, ali je u uzavreloj atmosferi stadiona „Tumba“, gost uspeo da se iščupa pogocima Davija Klasena.

Danski vezista je najpre u prvom minutu nadoknade prvog poluvremna pogodio iz penala, da bi u 87. bio najspretniji posle karambola u šesnaestercu grčkog kluba i drugim pogotkom eliminisao ekipu Vladimira Ivića. Za goste je 90 minuta na poziciji zadnjeg veznog igrao Nemanja Gudelj.

Podvig večeri, osim fudbalera Hapoela iz Ber Ševe, napravio je Rostov. Vicešampion Rusije je posle 2:2 na svom terenu uspeo da slavi u Briselu sa 2:0 i pomalo neočekivano izbaci Anderleht. Do najvećeg uspeha na međunarodnoj sceni u klupskoj istoriji tim sa Dona stigao je zahvalujući pogocima Kristijana Nboe u 27. i Sardara Azmuna u 47. minutu.

Osim u Izraelu, gde je eliminisan Olimpijakos i Bernu, gde je ispao Šahtjior, dramatičnu završnicu gledali smo i u Glazgovu. Seltik je izbacio Astanu na neočekivan i neobičan način, golovima iz jedanaesteraca - 2:1. I to u nadoknadi oba poluvremena.

Napadač Lej Grifits pogodio je u trećem minutu nadoknade prvog, a novajlija Musa Dembele u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena. Škoti su na jedvite jade uspeli da prođu dalje, posle 1:1 u Kazahstanu. Večeras su su drhatili do kraja, između ostalog i zbog toga što je Agim Ibraimi u 62. dao gol za 1:1. Ekipa Brendana Rodžersa se nekako izvukla, međutim, našeg golmana Nenada Erića večeras nije savladala iz igre. Bivši centarfor Crvene zvezde Đorđe Despotović nije igrao za goste.

U Varšavi je Legija opreznom postavkom, sa samo jednim špicem - Nemanjom Nikolićem - uspela da sačuva 1:0 iz prvog meča protiv slovačkog Trenčina. Večeras je bilo 0:0, pa Poljaci imaju osiguranu jesen u Evropi.

Red Bul Salcburg je bez većih problema na svom terenu drugi put savladao Partizani iz Tirane, golovima Sorijana u 76. i Vandersona u 81.

PAOK (Grčka) - Ajaks (Holandija) 1:2 (1:1), prvi meč 1:1
Jang Bojs (Švajcarska) - Šahtjor Donjeck (Ukrajina) 2:0 (0:0), penalima 4:2, prvi meč 0:2

ŠkotskaSeltikSalcburgRusijaRostovRadamel FalkaoMonakoLiga šampionaLej Grifitskvalifikacije za Ligu šampionaFrancuskaEvropaBelgijaAnderlehtAjaks