"Radost Ivana Cvetkovića"

Sloboda ugušena u Jagodini, Ćurani za petama vodećima

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.11.13. | 21:01

Cvetković i Lepović za laganih 2:0. U vrhu Superlige osam timova na samo četiri boda razlike?!

Radost Ivana CvetkovićaGužva kakvu dugo nismo videlu u vrhu Superlige. Samo četiri boda deli čak osam kolovođa u srpskom fudbalu! Međ vodeće se, sasvim očekivano, umešala i Jagodina, koja je pod Đurđevim brdom rutinski preskočila prepreku zvanu Sloboda – 2:0.

Ćurani su od prvog minuta gostima iz Užica pokazali da ih zanima samo jedno – pobeda. Istina, dugo je Sloboda uspevala da odoleva i drži aktivan rezultat, iako kao po običaju nije parkirala autobus pred golom, već se otvoreno suprotstavila rivalu. Međutim, u drugom poluvremenu konačno je poklekla.

Led je probio Ivan Cvetković, ali prvi gol Jagodine ide na dušu golmanu Slobode Dejanu Rankoviću, koji je načinio kardinalan kiks, ispustio loptu i odleteo u prazno.

Poklon koji je Cvetković oberučke prihvatio i kumovao porazu Užičana. Gosti su, naime, teško primili zaostatak. Samo koji minut posle pogotka ostali su bez trenera Ljubiše Stamenkovića, koji je isključen zbog prigovora kod sudije Dejana Dimitrijevića.
"Nemam šta da kažem, ne bih da komentarišem utakmicu. Sve koje igramo u jagodini su slične kao jaje jajetu. Zadovoljan sam suđenjem. Razmišljam da ubuduće sedim na tribinama i gledam utakmicu bez sugestija igračima", sarkastično je posle meča komentarisao popularni Piskavac.

Obezglavljenoj Slobodi trebalo je vreme da se sabere. A Jagodina joj nije dozvolila taj komfor. Pojačala je pritisak na poslednju liniju rivala što joj se isplatilo kada je lopta u kaznenom prostoru pogodila jednog od igrača užičkog tima, pa je Dimitrijević pokazao na belu tačku.

Miloš Lepović bio je siguran egzekutor najstrože kazne i meč uveo u mirnije vode, jer je i Slobodi postalo jasno da neće uspeti da nadoknadi minus. Do tog trenutka otvoren meč praktično je okončan u 66. minutu.
"Zasluženo smo pobedili. Posle poraza od Partizana svi u klubu su stali iza ekipe. To je pravi put za budućnost".

JAGODINA – SLOBODA 2:0 (0:0)
/Cvetković 56, Lepović 66 pen/

Jagodina: Đuričić, Milinković, Ilić, Mihajlović, El Monir, Damjanović, Cvetković, Đurić, Arsenijević (od 76’ Mitošević), Lepović, Pešić (od 90’ Šušnjar);

Sloboda: Ranković, Vasilić, Lovrić, Pejović, Gojković, Pilipović, Žeravica, Babić (od 73’ Krstić), Galvao, Okuno (od 83’ Cvetković), (od 72’ Jovanović), Purić.

(FOTO: Star Sport, ekskluzivno za MOZZART Sport)

Dejan DimitrijevićDejan RankovićIvan CvetkovićJagodinaLjubiša StamenkovićMiloš Lepovićsloboda užiceSrbijaSuperliga