Stelac prvog gola: Krmenčik

Slovacima ne ide ova Liga nacija - Krmenčik i Šik ućutkali Trnavu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.10.18. | 16:53

Odličan komšijski derbi i trijumf Čeha u gostima - 2:1

Odličan fudbal u Trnavi. Stvarno kvalitetan komšijski derbi pripao je Česima (1:2), a ne bi bilo nezasluženo i da je bilo suprotno. Slovačka je uglavnom napadala, Češka pogađala i na kraju je upisala premijernu pobedu u Ligi nacija. Možda malo i srećno, ali to je fudbal.

Očigledno je selektor gostiju Silavi dobro postavio taktiku i zadao dva bolna udarca Slovacima u trenucima kada je delovalo da će ovi naći put do mreže golmana Vaclika.

Prvo poluvreme pamtićemo samo po dve prilike za goste koje su propustili Vidra i Suček, a istakao se dobrom intervencijom i golman domaćih Dubravka.

Nastavak je doneo mnogo bolju utakmicu, a posle nestvaranog promašaja Dude uz 52. sa nekoliko metara, na drugoj strani odmah je Krmenčik pobegao Škrinijaru i Škrtelu i doneo vođstvo Česima. Nije se predavala Slovačka, a posle inicijative i promašaja Maka i Nemeca izjednačenje im je doneo Marek Hamšik. Igrao se 62. minut, lopta je posle odbitka iz kornera pala pred napadača Napolija koji je bio neumoljiv.

Iako je bila u podređenom položaju u tim trenucima još jedan prelazak na stranu rivala Češka je iskoristila da dođe do pobede. Patrik Šik je posle sjajne akcije i centaršuta Dokala u 76. glavom postavio konačnih 2:1 i razgalio zemljake.

Bio je to gol koji je poptuno otvorio utakmicu. Česi su u finišu preko Vidre (84') i Pavelke (85') propustili dve šanse da dotuku domaćine, dok je šansu za remi domaćina propustio defanzivac Hanko u 86. minutu.

Ovo su prvi bodovi za Čehe u Ligi nacija u grupi B dok se Slovacima smeši ispadanje u niži rang.