Aleksander Serlot postiže gol protiv bivšeg kluba (Reuters)

Atletiko probao na gol više, Viljareal ga kažnjavao preko Vitsela

Vreme čitanja: 3min | pon. 19.08.24. | 23:36

Vatreno prvo poluvreme na La Keramici i podela plena

Najbolje poluvreme prvog kola Primere je odigrano na nekadašnjem Madrigalu, prštalo je na sve strane ali je na kraju okršaj Viljareala i Atletiko Madrida završen bez pobednika – 2:2. Svi golovi su viđeni u prvih 45 minuta, dok je u drugom delu igre tempo pao, šanse se proredile i utisak o sjajnoj utakmici se pokvario.  Mada, ovo je možda i najrealniji ishod jer niko od dva tima nije zaslužio da izgubi.

Bio je ovo okršaj dva tima koji su mnogo promenili sastave ovog leta. Podsetimo samo na neke od najzvučnijih odlazaka iz Atletika (Savić, Ermoso, Saul, Morata, Depaj, a uskoro i Žoao Feliks) i Viljareala (Kapu, Jorgensen, Serlot, Kokelan, Moreno, Kuenka, Gedeš…). Naravno, dovedena su pojačanja umesto njih, a jedno od najzvučnijih je bilo baš na relaciji Viljareal – Atletiko Madrid pošto je Aleksander Serlot dres Žute podmornice zamenio crveno-belim Atletika i baš protiv bivšeg kluba se večeras našao u startnoj postavi.

Simeone se odlučio za tandem SerlotGrizman, najveće pojačanje Hulijan Alvarez je ostao na klupi, a paket za prodaju FeliksOmorodion nije ni doputovao u Viljareal, kao ni Toma Lemar koji je takođe planiran da napusti klub. Čolo se odlučio za štopersku liniju sa trojicom, a odmah je u startnih 11 prednost dobio novajlija Robin Le Norman u odnosu na Hosemu Himeneza. Viljareal je startovao sa Atletikovim detetom Kondeom na golu, iskusnim štoperskim tandemom BajiAlbiol i navalom u kojoj su udarne igle Baena, Pino, Moreno i Dandžuma. Najnovije pojačanje Ajose Peres je ostao na klupi.

Konde je odlično krenuo na debiju, zaustavio šuteve Lina i Grizmana u prvih 15-ak minuta, a onda je povratnik Dandžuma pokazao da zaslužuje drugu šasnu u Viljarealu. Pretrčao je u kontri vremešnog Vitsela, izlomio ga driblinzima i majstorski pogodio suprotan ugao iz teške pozicije.

Atletikov odgovor je bio ekspresan. Fantastičnu akciju Bariosa i Grizmana je solo prodorom krunisao Markos Ljorente, prtotunjao po desnom krilu i izjednačio. Nastavio je Atletiko bolje da igra, Samuel Lino je dva puta zapretio, od čega je drugi šut zaustavila prečka. Dandžuma se revanširao promašenim zicerom, a onda opet Vitsel

Nesporazum Belgijanca i Oblaka posle centaršuta sa levog krila je završen autogolom zbunjenog Kokea. Prvog u 638 mečeva u dresu Kolčonjerosa. Ali, ni to nije bilo sve od vatrenog prvog poluvremena. Igrao se četvrti minut nadoknade kada je Serlot trzajem glavom krunisao centaršut Bariosa i pogodio mrežu bivšeg kluba. Bio mu je to 18. Prvenstveni gol u 2024. godini po čemu je najefikasniji igrač u “ligama petice”.

Nakon takvog prvog poluvremena se očekivala konačna odluka u drugom, ali kao da su oba tima ispucali sve metke u prvih 45 minuta. Simeone je menjao, do 64. minuta uveo Himeneza, Koreu, Molinu i De Pola ali to nije donelo neki boljitak. Samo je Lino propustio još jednu šansu. Do kraja je opasniji bio Viljareal. Baena je imao sjajan šut, a najbolju šansu je imao domaći rezervista Nikola Pepe koji je na debiju pogodio prečku iz slobodnjaka. Ušli su pred kraj kapitalna pojačanja na obe strane Perez i Alvarez ali se rezultat nije promenio.