
Barselona prodala golmana za 3.000.000 evra
Vreme čitanja: 2min | pon. 22.06.26. | 13:33
Za njega na Nou Kampu nije bilo mesta
Tu je, ali mu suštinski ne veruju. Da je drugačije, branio bi Injaki Penja za Barselonu. Ovako je morao da se dokazuje na pozajmicama u Galatasaraju i Elćeu, mada mu ni to nije bilo dovoljno da popravi status u oštroj konkurenciji golmanskog korpusa među Kataloncima, pa je prvak Španije rešio da ga proda.
I to Grcima. Nova destinacija 27-godišnjeg čuvara mreže biće Panatinaikos, jer su se Atinjani dogovorili sa Barsom o uslovima saradnje. Klub podno Akropolja će na račun velikana sa Nou Kamp stadiona proslediti 3.000.000 evra na ime obeštećenja i tako dobiti golmana koji bi trebalo da bude prvi izbor, iako Zeleni na raspolaganju imaju još Lukasa Čavesa (ostaće na pozajmici iz Argentinos juniorsa još jednu sezonu) i Konstantinosa Kocarisa.
Izabrane vesti
Penja bi do kraja dana trebalo da doputuje u Atinu, prođe lekarske preglede, a potom potpiše ugovor do 2029. godine, s tim da će u njemu biti i opcija produžetka za još 12 meseci. U dresu Panatinaikosa zameniće Francuza Albana Lafona, kome je istekla pozajmica iz Nanta.
Čim bude obavio formalnosti vezane za promociju, Injaki Penja će se zaputiti ka Holandiji, gde se ekipa priprema za narednu sezonu pod vođstvom Danca Jakuba Nestrupa, koji je posle četvorogodišnjeg staža u Kopenhagenu zamenio Rafaela Benitesa.
Penja je u karijeri branio za Barselonu 45 puta i primio čak 64 gola. Za njega jednostavno nije bilo mesta pored Đoana Garsije i Vojćeha Ščensnog, dok se i dalje čeka oporavak Mark Andrea ter Štegena.
tagovi
Obaveštavaj me
Barselona
.jpg.webp)






.jpg.webp)