Samed Baždar (Printscreen)

Baždar debitovao za Saragosu: Prva asistencija pala za 14 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 16.08.24. | 23:57

Španski drugoligaš autoritativno savladao Kadis u gostima na startu Segunde

Mesec dana otkako je napravio višemionski transfer iz Partizana u Saragosu, Samed Baždar debitovao je za španskog drugoligaša. Jeste srpski napadač dobijao određene minute u prijateljskim, predsezonskim proverama sa Hetafeom i Elčeom, ali večeras je u 1. kolu Segunde prvi put odigrao takmičarsku utakmicu u dresu novog kluba i to - kao starter.

Saragosa je gostovala Kadisu na Nuevo Mirandilji, slavila sa 4:0 a momak iz Novog Pazara odigrao vrlo hrabro prvo poluvreme na debiju i već posle 14 minuta igre upisao prvu asistenciju. Činjenica, njegov saigrač Soberon ispalio je topovsko đule sa preko 20 metara, ali je pre toga Baždar sa igračem na leđima majstorski spustio jednu vrlo zahtevnu, dugu loptu svog čuvara mreže.

Nije se libio Baždar da učestvuje u igri leđima okrenut protivničkom golu, pokazao je tokom prvog poluvremena da je spreman da se bori i izgara za tim, a golovi će već doći. Večeras nije bio strelac u trijumfu sa četiri postignuta pogotka, ali činjenica da je bio starter obećava.