Samed Baždar (Printscreen)

Baždar se predstavio Romaredi! Majstorija za preokret i Saragosin skok na vrh (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.09.24. | 00:35

Doskorašnji napadač crno-belih upisao prvenac

Dva meseca čekali su na Romaredi da na delu vide najskuplje letošnje pojačanje - Sameda Baždara. Dva meseca su čekali, ali se isplatilo jer srpski napadač se za strpljenje iskupio majstorijom na debiju pred domaćim navijačima kojom je doneo pobedu nad Levanteom - 2:1 (1:1).

Baždar je još na debiju za novi klub nagovestio potencijal, upisavši asistenciju protiv Kadisa u prvom kolu, međutim, od tada je bio bez učinka. Protiv Kartahene i Mirandesa takođe je bio starter, protiv Burgosa ušao sa klupe u poslednjih desetak minuta. Dobijao je doskorašnji napadač Partizana, nije da nije, ali sve pomenute utakmice Saragosa je igrala na strani. Jedinu kod kuće, protiv Elćea u četvrtom kolu, Baždar je bio primoran da propusti zbog obaveza u mladoj reprezentaciji Srbije…

Večeras je konačno dočekao priliku da zaigra pred domaćin navijačima. I predstavio im se u najboljem mogućem svetlu. Baždar je u igru ušao u 68. minutu, pri rezultatu 1:1, koji se nije menjao sve do finiša kada je 1.500.000 evra plaćeni Srbin izveo majstoriju.

Baždar je u 85. minutu na oko tridesetak metara od gola dobio loptu, fintom šuta izbacio iz igre čuvara, a onda sa ivice kaznenog prostora slabijom, levom nogom po zemlji uz pomoć stative pogodio za pobedu, a onda otrčao ka tribini u zagrljaj navijačima.

"Utakmicu je odlučio onaj ko mora da je odluči, a to je napadač. Oni su ti koji moraju da naprave razliku, a on je to uradio odličnim potezom. Bio je to težak meč za klinca jer je imao nelagodu, bio je to njegov debi na Romaredi… Ali on je odgovorio na najbolji način – doneo je ono što nam je bilo potrebno", hvalio je Baždara na konferenciji posle meča trener Saragose Viktor Fernandes.

Ovom pobedom Saragosa ne samo da je preskočila večerašnjeg rivala i dojučerašnjeg lidera Levante, već se bodovno izjednačila sa Burgosom na vrhu tabele. Tamo će i ostati makar dok svoje mečeve šestog kola ne odigraju Rasing Santander i Eibar.