Borjan juri ka Mundijalu sa Kanadom, Amerikanci su postali noćna mora Meksiku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.11.21. | 05:49

Džonatan Dejvid presudio Kostariki u 57. minutu (1:0)

Reprezentacija Kanade, predvođena kapitenom Milanom Borjanom, krči put ka drugom učešću na svetskim prvenstvima, prvim još od 1986. godine u Meksiku. Kanađani su večeras savladali Kostariku golom Džonatana Dejvida u 57. minutu, a zahvaljujući porazu Meksika od SAD, postali su jedina neporažena selekcija u KONKAKAV kvalifikacijama - 1:0 (0:0).

Sajni napadač Lila je kod odlučujuće situacije na utakmici kaznio užasnu reakciju Leonela Moreire. Golman Kostarike je ispustio loptu iz ruku posle centaršuta Sefena Eustakija, potom se potpuno spetljao, što je Dejvid Lukavko iskoristi i postigao pobedonosni pogodak.

Borjan je bio siguran na svom golu, mada nije ni imao mnogo posla, jer je odbrana Kanađana perfektno funcionisala, a Kostarikanci imali samo jedan udarac u okvir gola protivnika.

Sjedinjene Američke Države su prvi put u svojoj istoriji vezale tri pobede nad najvećim rivalom Meksikom u jednoj godini. U julu su ih savladali u finalu KONKAKAF Lige nacja, u avgustu su bilo bolji u borbi za trofej Gold kupa, a sada su u tome uspeli i u kvalifikacijama za Katar - 2:0 (0:0)

Ovoga puta, izabranici Grega Berhatela su mnogo lakše nego što se očekivalo izašli na kraj sa sastavom Gerarda Tate Martina, iako su gosti poklekli tek u poslednjem kvartalu meča. Prvi pogodak za SAD postigao je Kristijan Pulišić u 74. minutu na dodavanje Timotija Vee, dok je konačan rezultat 11 minuta kasnije postavio Veston Mekeni.

Posle sedam odigranih utakmica, tačnije na polovini puta, SAD i Meksiko dele prvo mesto sa 14 osvojenih bodova, Kadan ima bod manje i drži mesto koje takođe vodi direktno na Mundijal, dok je četvrta odlična Panama, koja je večeras savladala Honduras u gostima sa 3:2.