Džon Djuran (©Reuters)

Djuran Djuran svira u Birmingemu! Aston Vila preko Liverpula zakoračila u Ligu šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 13.05.24. | 23:08

Goleada na Vila Parku u meču bez pobednika, ali sa slatkim ukusom za domaćine - 3:3

Krajem prošlog veka svetski poznat bio je pop bend iz Birmingema Djuran Djuran. I dalje je aktivan, s dosta manjom popularnošću, ali večeras će se njihovi taktovi slušati sa posebnim uživanjem u rodnom gradu. I posvetom 20-godišnjem Kolumbijcu Džonu Djuranu, koji je s dva gola po ulasku sa klupe sprečio poraz od Liverpula i doneo remi 3:3 koji domaćine značajno približava ka Ligi šampiona.

Ima Totenhem meč manje, ali treba da ga odigra protiv Mančester Sitija. Ako ne ostvare pobedu, neće im značiti ni tri boda protiv fenjeraša Šefild Junajteda jer Vila sada ima pet bodova prednosti i u poslednjem kolu okršaj sa nezainteresovanim Kristal Palasom.

Slobodno se može konstatovati da su izabranici Unaija Emerija jednom nogom u grupnoj fazi Lige šampiona za sledeću sezonu. Lepa uteha za bolnu eliminaciju od Olimpijakosa pre nekoliko dana u polufinalu Lige Evrope.

Nije dobro utakmica počela po domaćine, koji su se našli u zaostatku već nakon 60 sekundi zbog velikog kiksa Emilijana Martineza, Argentinac je jedan od najboljih golmana današnjice, ali je još jednom pokazao i da je sklon greškama uslovljenim nepažnjom. Moraće Dibu da popravi koncentraciju za Ligu šampiona.

Možda je Martinez mogao bolje da reaguje i kod pogotka Kodija Gakpa za 2:1, a ukopan u mestu ostao je kod gola mladog Džarela Kvanse za 3:1 ubrzo po povratku sa pauze, ali u toj situaciji već nije mogao mnogo toga bolje da uradi. Sjajno se snašao 21-godišnji defanzivac.

Probleme sa protivničkim igračima imao je večeras i Alison Beker. Posebno sa pomenutim Djuranom, koji je ušao u igru desetak minuta pre kraja umesto povređenog Zaniola.

Brazilca je, ipak, prvi matirao Juri Tilemans. Belgijanac je u 12. minutu odlično iz drugog plana pratio prodor Olija Votkinsa, sačekao povratno dodavanje i u svom stilu, udarcem sa distance, poslao loptu u mrežu. Što se tiče Kolumbijca, i on je pokazao da ima barut u nogama. U 85. minutu je kaznio grešku Liverpulovih igrača u iznošenju lopte, a u 88. je imao dosta sreće da se lopta odbije preko istrčalog Alisona nakon dodavanja Dijabija. Franucz je potom u nadoknadi mogao i sam da se upiše u strelce, ali je ovaj put Alison bio odličan.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je u trećem od sedam minuta nadoknade lopta pogodila u ruku Virdžila van Dajka, konsultovao se arbitar Sajmon Huper sa VAR sobom i - pokazao da nema penala. Može se diskutovati da li je doneo ispravnu odluku, ali sigurno je da su u Birmingemu zadovoljni i sa ovim rezultatom. Uz pesmu će se pripremati za put u Lonond na meč poslednjeg kola sa Kristal Palasom, dok će u Liverpulu nastaviti da žale zbog ranije prosutih bodova i ispadanja iz šampionske trke sa Mančester Sitijem i Arsenalom.