Budućnost (©AFP)

Dupla kruna za Budućnost, prva u istoriji kluba

Vreme čitanja: 1min | ned. 30.05.21. | 22:35

Najveći uspeh u karijeri Mladena Milinkovića

Sjajna godina podgoričke Budućnosti krunisana je istorijskim uspehom. Prvi put otkako postoji, plavo-beli klub sa stadiona pod Goricom osvojio je duplu krunu!

Do titule je Budućnost došla nadmoćno, ubedljivo, a večeras je osvojila i Kup Crne Gore, predvođena srpskim trenerom Mladenom Milinkovićem, pobedom nad Dečićem u finalu – 3:1. Utakmicu na podgoričkom stadionu pratilo je oko 1.000 navijača.

Finale nije bilo preterano uzbudljivo jer je Budućnost povela već u 3. minutu golom Marka Vučića, a Lazar Mijović je u 28. povećao prednost na 2:0.

Nadu Dečiću da može do pehara vratio je Danilo Pešukić pogotkom u 39. minutu. Klub iz Tuzi je svakako ostvario istorijski uspeh plasmanom u finale Kupa, ali su se nadali u Dečiću da bi mogli da naprave iznenađenje.

Drugo poluvreme je bilo prilično drugačije, monotono, ni Budućnost nije htela mnogo da rizikuje, imala je „vrapca u ruci“. Činjenica da je bilo 49 prekršaja na utakmici govori da pogotovo u drugom delu igre skoro nije ni bilo.

Tačku na meč stavio je Igor Ivanović koji je u 89. minutu postigao gol za 3:1, kojim je stavio krunu na sjajnu sezonu Budućnosti.