(Reuters)
(Reuters)

Englezi dali BiH samo tri komada, Srbija nema mnogo toga da zapiše

Vreme čitanja: 3min | pon. 03.06.24. | 22:58

Garet Sautgejt izveo rezervnu postavu, Sergej Barbarez debitovao porazom koji je mogao da bude i lakši

Da li je Bosna i Hercegovina na Sent Džejms Parku “glumila” Srbiju ili Sloveniju, to zna samo Garet Sautgejt. Ali, ideja je definitivno bila da se protiv neke od “jugoslovenskih” reprezentacija odradi zagrevanje u prijateljskoj utakmici pred okršaje sa Balkancima u grupi. I da se sakriju karte za ono što će Engleska prikazati u Nemačkoj.

Gordi Albion je u Njukaslu sa 3:0 savladao popularne Zmajeve na čijoj klupi je debitovao novi selektor Sergej Barbarez. Legendarni Mostarac može čak na kraju da bude i zadovoljan ovakvim porazom i rezultatom jer ovih 3:0 na kraju nisu realan odnos snaga.

Em su Englezi igrali praktično sa rezervnim sastavom, em su po prikazanoj igri zaslužili mnogo ubedljiviju pobedu i samo su golman Vladimir Vasilj i sreća spasili BiH rezultatskog debakla. Ako je nešto Bosna i Hercegovina dobila večeras onda je to golman na duže staze pošto je čuvar mreže Sankt Paulija činio čuda na golu.

Garet Sautgejt je od startera izveo samo golmana Pikforda. U poslednjoj liniji su krenuli Kiran Tripijer Ezri Konsa, Luis Dank i Mark Guehi, u vezi Konor Galager i Trent Aleksander Arnold kojem je to bila nova uloga, dok su napred startovali Ebereči Eze, Kol Palmer, Džerod Bouven i Oli Votkins. Sautgejt se odlučio za 4-2-3-1. Belingema, Fodena, Sake, Vokera i Stonsa nije ni bilo u protokolu, Deklan Rajs je presedeo meč na klupi, a tek u poslednjih pola sata su sa klupe ušli Hari Kejn, Džek Griliš, Džejms Medison, Džo GomezBarbarez se sa druge strane potrudio da podmaldi ekipu i da okrene novi list posle godina neuspeha za Zmajeve.

I sa kombinovanim sastavom je Engleska bila mnogo bolji rival i dominirala od starta ali su gosti uspevali da se odbrane. Četiri sjajne šanse (Votkins, Bouven, Galager i Guehi) su Englezi imali u prvom poluvremenu ali je tri odbranio raspoloženi Vladimir Vasilj.  Iako nije bio u šansama, najbolji pojedinac domaćeg tima je bio Palasov vezista Ebereči Eze i može se reći da je naterao Sautgejta da o njemu razmišlja kao o ozbiljnoj opciji.

Nije bilo promena na poluvremenu, a Engleska je nastavila da dominira i stvara šanse. Votkins je posle kornera tukao glavom posle gola, rastao je pritisak i nakon sat vremena je popustila brana ispred Vasilja. Tahirović je skrivio penal koji je Kol Palmer pretvorio u gol. Usledila je gomila izmena na obe strane, Englezima su ušli neki od najboljih igrača poput Harija Kejna i u finišu meča je rezultat ipak ispratio sliku sa terena. Aleksander Arnold je volejom na centrašut Griliša u 85. minutu duplirao prednost da bi se u 89. minutu u strelce upisao i Kejn posle gužve pred golom Vasilja kojem je lopta prošla kroz noge.

Engleska je pružila dobru igru i pobedila, Sautgejt video neke rezerviste na koje može da računa, Barbarez bio na pragu rezultatski podnošljivog poraza na debiju, a Dragan Stojković Piksi ipak nije mogao mnogo toga da izvuče iz ovog meča. Engleska protiv Srbije u Gelzenkirhenu dolazi sa potpuno drugačijim i moćnijim timom.