Espanjol se probudio, Vu Lei kao furija, Alaves umalo pregažen (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.06.20. | 16:00

Katalonski klub hvata zalet za spas sezone

Virus korona je u Španiji odneo veliki broj života, ali možda će se u svlačionici Espanjola tromesečna pauza zbog pandemije pamtiti kao prekretnica za spas sezone kada se zavesa bude spuštala!

Espanjol se probudio, Espanjol deluje kao tim koji može da zadrži elitni status. Domaći sastav je na pogon kineskog asa Vua Leija umalo pregazio Alaves kao plitak potok, a svakako se posle 90 minuta dominantnog fudbala piše trijumf Abelardovih izabranika – 2:0 (1:0).

U slobodnom padu su igrači Espanjola bili uoči prekida sezone koji je dugo potrajao. Bez pobede u četiri uzastopne utakmice i uz samo dva osvojena boda. Ali, današnji trijumf nad Alavesom, a pogotovo igra mogu da ohrabre katalonski klub pred završnicu sezone i poslednjih deset kola.

Sada je sigurna zona na samo dve pobede daleko. Naravno, pod uslovom da Selta, Majorka, Leganes, Eibar i ostali nastave trend pada. Alaves je danas pregrmeo totalnu ofanzivu domaćeg sastava i na kraju još dobro prošao jer je razlika mogla da bude bar duplo veća. A, ne treba zaboraviti da je golman gostiju Fernando Pačeko zbog nesmotrene reakcije već u 19. minutu morao da ide pod tuš jer mu je sudija Pablo Fuertes pokazao direktan crveni karton!

Celo poluvreme je Espanjol lomio goste iz Baskije, Vu Lei je nekoliko puta ozbiljno namučio odbranu Alavesa, zajedno sa Didakom Vilom i Džonatanom Kaljerijem, ali je pogodak pao bukvalno u poslednjim trenucima prvog dela. Bernardo je glavom matirao rezervnog golmana Roberta Himeneza koji je do tog momenta čuda pravio na gol crti i sprečio domaćina da ranije stigne do pogotka.

Pritisak Espanjola nastavio se i u drugom poluvremenu, a Vu Lei je odličnu formu potvrdio golom odmah na startu i to opet na asistenciju Embarbe, koji je spremio i Bernardov gol.

Espanjol ima za šta da se bori do kraja.